REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowski Bank Czasu wystartował!

Miasto

W minioną sobotę w Centrum Inicjatyw Społecznych odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Chorzowskiego Banku Czasu. To najnowsza inicjatywa Stowarzyszenia Koncepcja.

REKLAMA

Stowarzyszenie Koncepcja to powstała w ubiegłym roku organizacja mająca na celu aktywizację zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych. W ramach jej działalności organizowane są różnego rodzaju aktywności, a pierwszą z nich był Chorzowski Ogród Społeczny, podczas którego można było wziąć udział w bezpłatnych zajęciach rozwoju osobistego, takich jak: joga, medytacja czy innowacyjna metoda tworzenia projektów - Dragon Dreaming.

Teraz przyszedł czas na zupełnie nową inicjatywę, a jest nią Chorzowski Bank Czasu, zakładający bezgotówkową wymianę usług, przysług i wzajemnej pomocy. Jak zdradzają organizatorzy, pomysł ten ma na celu promocję integracji lokalnej społeczności, nawiązywania nowych znajomości, a także szerzenie postawy obywatelskiej.

- Do udziału w Banku Czasu chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców aglomeracji, a nie tylko mieszkańców Chorzowa. Jednak bardzo ważne jest dla nas to, aby każdy uczestnik projektu wniósł w życie projektu coś od siebie, aby mógł nauczyć czegoś resztę zgromadzonych. I to wcale nie muszą być jakieś wielkie sprawy. To może być chociażby demonstracja, jak wyczyścić swój telefon komórkowy z niepotrzebnych aplikacji, albo też nauka robienia prostej rzeczy na drutach, czy też zdradzenie przepisu na pyszną sałatkę! - podpowiadają organizatorzy.

W sobotę 21 stycznia Chorzowski Bank Czasu oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Tego dnia odbyły się pierwsze zajęcia pn. "Umiem w Facebooka", podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak założyć i profesjonalnie poprowadzić swój własny fanpage.

Przy okazji Stowarzyszenie zdradziło temat kolejnych warsztatów.

- "Jak napisać książkę?" to pytanie, które prędzej czy później zadaje sobie wielu z nas. Niektórzy rzeczywiście wcielają tę ideę w życie, a inni zaś ograniczają się do pisania do tzw. "szuflady", albo co gorsza kompletnie rezygnują z realizacji. Dlaczego? Często z powodów praktycznych, albo też braku wiary w swój pomysł, albo samego siebie. To właśnie dla tych osób, ale nie tylko, zdecydowaliśmy się w ramach Chorzowskiego Banku Czasu zrealizować warsztat dotyczący pisania - wyjaśnia Stowarzyszenie Koncepcja.

Zajęcia te odbędą się już 4 lutego o godz. 12 w Centrum Inicjatyw Społecznych.

Fot. Stowarzyszenie Koncepcja

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Stowarzyszenie KoncepcjaChorzowski Bank Czasuwarsztaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA