REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Oryksy zamieszkały w śląskim zoo

Miasto

Pod koniec ubiegłego roku grono mieszkańców Śląskiego Ogrodu Zoologicznego powiększyło się o kolejny nieeksponowany tam do tej pory gatunek. Mowa o antylopach oryksach południowych.

REKLAMA

Kolekcja zwierząt chorzowskiego zoo staje się coraz bogatsza. Tylko w minionym roku powiększyła się ona o takie gatunki jak: bongo górskie, hulman czczony, żółw terekaj, węgorz ogrodowy czy waran Martensa.

- Sprowadzenie nieeksponowanych do tej pory gatunków przekłada się nie tylko na wzrost atrakcyjności naszego zoo dla zwiedzających, ale przede wszystkim zwiększa znaczenie Śląskiego Zoo wśród innych ogrodów zoologicznych, gdyż rozpoczynamy uczestnictwo w kolejnych programach hodowlanych - zaznacza chorzowski ogród.

Jak poinformowało zoo, grono jego mieszkańców znów się powiększyło. W grudniu zamieszkało tam składające się z siedmiu osobników (czterech samic i trzech samców) stado oryksów południowych, które przyjechało prosto z ogrodu zoologicznego w Magdeburgu.

Obecnie zwierzęta te aklimatyzują się do nowego miejsca i poznają swoich opiekunów. Ze względu na zimową, zmienną aurę goście zoo nie mogą ich jeszcze zobaczyć na wybiegu.

- Zwierzęta przebywają w wewnętrznych pomieszczeniach hodowlanych, a na wybieg zewnętrzny wyjdą, gdy tylko warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające. Od wiosny oryksy będzie można zobaczyć na dużym wybiegu przy żyrafiarni. Docelowo w przyszłości oryksy będą korzystały z wybiegu wraz z żyrafami - informuje zoo.

Oryks południowy to gatunek antylopy zamieszkujący trawiaste tereny na południu Afryki. Szacuje się, że w środowisku naturalnym żyje obecnie 270 tysięcy ich osobników, co oznacza stabilność populacji. Niestety w przyszłości mogą zagrażać im zmiany środowiska i klimatu, a także działalność człowieka.

Fot. Śląski Ogród Zoologiczny

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


zoooryksy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA