REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Już w niedzielę VIII Bieg z sercem WOŚP

Rozrywka

29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP, w którym weźmie udział aż 1000 biegaczy! Zainteresowanie jest tak duże, że lista startowa została zapełniona na kilka tygodni przed wydarzeniem. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.

REKLAMA

Tegoroczny Bieg z sercem wystartuje spod Stadionu Śląskiego (brama nr 1) o godz. 11.00, a w sali sportowej obiektu znajdować się też będzie biuro zawodów. 

– Wsparcie różnego rodzaju inicjatyw charytatywnych jest niezwykle ważne, dlatego jako Stadion Śląski zaangażowaliśmy się w organizację Biegu z sercem WOŚP. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy i wierzę, że zebrane podczas niego środki przyczynią się do pomocy pacjentom w naszym kraju – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera. 

Warto również dodać, że Stadion wsparł 31. finał Orkiestry, przekazując na licytację podwójne zaproszenie na sierpniowy koncert Andrei Bocellego. 

Z tego, że WOŚP wraca po pandemii do Parku Śląskiego cieszy się również członek Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztof Klimosz, który organizował już biegi wspólnie z Orkiestrą.

 – Najważniejszy jest wspólny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących – podkreśla. 

W organizację wydarzenia zaangażowane jest również Miasto Chorzów.

– Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi wiceprezydent Marcin Michalik.

Bez wątpienia o zainteresowaniu wydarzeniem świadczy to, że w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się 750 biegaczy, a w sumie w tej wyjątkowej imprezie biegowej weźmie udział 1000 osób.

– Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z kilometrowych tras – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków – dodaje. 

Trasa biegu będzie mierzyła 7 km, a limit czasu wynosi 2 godziny. Jak przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP, w tym szczególnym biegu nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa. 

– Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – zaznacza.

Biuro zawodów, zlokalizowane w sali sportowej Stadionu Śląskiego, będzie czynne w sobotę (28 stycznia) od godz. 11.00 do 18.00 oraz w niedzielę (29 stycznia) od godz. 7.00 do 10.30 (wejście przez bramę nr 8). Zarejestrowane osoby będą mogły dokonać opłaty startowej w wysokości 40 zł gotówką – do puszki wolontariusza. W miarę możliwości zachęcamy do odbioru pakietów startowych w sobotę.

Więcej informacji można znaleźć >>TUTAJ<<.

źródło: Informacja prasowa

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Park ŚląskiWOŚPbieg z sercem

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA