REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przejście podziemne przy ul. 3 Maja uszkodzone. "To nie jest kwestia jakości wykonania" [WIDEO]

Miasto

W ostatnich dniach w Chorzowie doszło do uszkodzenia fragmentu przejścia podziemnego mieszczącego się nieopodal tutejszej jednostki Straży Pożarnej. Wiemy już, co było tego przyczyną.

REKLAMA

Czujni mieszkańcy naszego miasta, poruszający się w obrębie skrzyżowania ul. 3 Maja i Katowickiej, z pewnością zauważyli uszkodzony fragment znajdującego się tam przejścia podziemnego. Widok zniszczonego murku oraz leżące na schodach jego kawałki spotkały się z niemałym oburzeniem i krytyką ze strony przechodniów, gdyż obiekt ten w ostatnich latach przeszedł gruntowny remont.

Jak się jednak okazało, uszkodzenie to miało charakter mechaniczny.

- Skręcający w tym miejscu tir uszkodził murek. To nie jest zatem kwestia jakości wykonania ani też jakiejś fuszerki ze strony firmy czy złego odbioru, jak to niektórzy zakładali. Mamy tutaj do czynienia po prostu ze zdarzeniem drogowym - podkreśla wiceprezydent Marcin Michalik.

W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte już pierwsze działania. Fragmenty zniszczonego murku usunięto ze schodów, ponadto zabezpieczono monitoring i ustalono numery rejestracyjne samochodu ciężarowego, który wziął udział w zdarzeniu. Teraz Miasto Chorzów chce wystąpić do właściciela firmy transportowej o pokrycie szkody z ubezpieczenia.

- To jest tak naprawdę uszkodzenie o charakterze dekoracyjnym, więc w żaden sposób nie przeszkadza ono w poruszaniu się tym przejściem. Murek naprawimy w najbliższym możliwym czasie - uspokaja Michalik.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


skrzyżowanieul. 3 Majaul. Katowickaprzejście podziemneuszkodzenietir

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA