REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wyjątkowa wizyta w chorzowskiej komendzie. Konsul podziękował policjantom za pomoc okazaną Ukrainie

Na Sygnale

Wśród wielu osób zaangażowanych w pomoc naszym sąsiadom ze wschodu, znaleźli się m.in. chorzowscy policjanci. Podjęte przez nich działania zostały docenione przez Konsula Litwy w Ukrainie, który to w tym tygodniu odwiedził Komendanta Miejskiego.

REKLAMA

Dla asp. sztab. Adama Kościelnego, Kierownika Rewiru Dzielnicowych z chorzowskiej "jedynki", los Ukraińców dotkniętych wojną, od samego początku nie był obojętny. Mundurowy osobiście zaangażował się w pomoc, organizując dwa transporty pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących.

Policjantom, którzy połączyli swoje siły ze strażnikami miejskimi, udało się zebrać artykuły spożywcze, ubrania, koce oraz inne najpotrzebniejsze przedmioty. Wśród przekazanych darów znalazły się również świeczki.

- Mogłoby się wydawać, że świece to przedmioty bez większej wartości. Jednak na obszarach, gdzie występują przerwy w dostawie prądu, są niezbędne i mogą choć trochę przywrócić normalność w codziennym funkcjonowaniu - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

W akcję tę zaangażował się również mieszkaniec Chorzowa - Wojciech Biedach, dzięki któremu wszystkie zebrane przedmioty trafiły już do potrzebujących w Ukrainie.

Aby osobiście wyrazić wdzięczność za tę inicjatywę, w minioną środę chorzowską komendę odwiedził Honorowy Konsul Litwy w Ukrainie Yaroslav Vizniak wraz z jednym z szefów sztabu pomocy w Ukrainie. Podziękowania przyjął Komendant Miejski Policji mł. insp. dr Grzegorz Matuszek oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Wiesław Horyń.

Fot. KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


policjastraż miejskapomocUkrainawizytakonsulpodziękowania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA