REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Umowa na modernizację Kanału Regatowego podpisana [ZDJĘCIA]

Miasto

Dzisiaj, tj. 18 stycznia, w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja, podczas której podpisano umowę na modernizację usytuowanego w Parku Śląskim Kanału Regatowego. Pierwsze prace mają ruszyć już niebawem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kanał Regatowy to liczący 550 metrów długości zbiornik wodny mieszczący się w centralnej części Parku Śląskiego. Na jego środku znajduje się charakterystyczna wyspa, do której prowadzą dwa mostki, jednak już od dłuższego czasu, ze względów bezpieczeństwa, przewiązka łącząca jedną stronę Kanału z drugą pozostawała nieczynna. Na szczęście już niebawem to się zmieni i spacerowicze będą mogli w pełni korzystać z uroków akwenu. W Urzędzie Marszałkowskim właśnie podpisano umowę na jego modernizację.

- Sam Kanał jest w rzeczywistości sercem Parku Śląskiego. Można powiedzieć, że każdy kto spaceruje po naszym Parku, dociera do tego miejsca. Jego wyjątkowość postrzegana jest też z punktu widzenia wypoczynku i rekreacji parkowej. Przez ostatnie lata znajdujące się przy Kanale ławki były obrócone tyłem do wody. Teraz chcemy to zmienić. Chcemy, żeby ludzie ponownie mogli usiąść, patrzeć na Kanał i wypoczywać w tym nowym, zrewitalizowanym otoczeniu - podkreślał Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Rewitalizacja Kanału Regatowego przewidziana jest w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest remont nabrzeży wraz z odmuleniem Kanału oraz wymiana mostków wraz z remontem wyspy. Drugi z kolei etap będzie przewidywał nasadzenia roślin oraz rewitalizację alejek dojazdowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

- Z projektem oficjalnie zaczynamy już dzisiaj. W ciągu miesiąca mamy przygotować koncepcję ze szczegółowym kosztorysem, a w kolejnym etapie czeka nas wykonanie projektu. Już w międzyczasie będziemy rozpoczynać roboty budowlane związane przede wszystkim z rozbiórkami, likwidacją istniejącej infrastruktury czy wykopami - mówi Bartłomiej Pietruszewski, Dyrektor Pionu Hydrotechnicznego firmy PBW Inżynieria - Jeśli chodzi o to, jak będzie późnej wyglądał Kanał Regatowy, to na pewno lepiej niż obecnie. Z uwagi na układ architektoniczny i konserwatora zabytków, musimy zachować tę formę, która tutaj jest. Ona jest ładna, tylko trzeba ją po prostu wyeksponować - dodaje Pietruszewski.

Modernizacja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Park ŚląskiKanał Regatowymodernizacjapodpisanie umowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA