REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Już 750 osób na liście startowej VIII Biegu z Sercem WOŚP

Rozrywka

Po dwóch latach przerwy biegacze ponownie wybiegną na alejki Parku Śląskiego, aby w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na liście startowej jest już 750-ciu zawodników i zawodniczek. 

Galeria zdjęć


W niedzielę 29 stycznia odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. We wtorek w sali konferencyjnej Parku Śląskiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia poinformowali o postępie przygotowań. Na liście uczestników jest już 750 zapisanych osób. Wpisowe wynosi 40 zł, które biegacze będą wrzucali do orkiestrowych puszek. Wymagane są wcześniejsze zapisy elektroniczne. Limit to 1000 zawodników. 

W konferencji wzięli udział przedstawiciele chorzowskiego odziału WOŚP, zarządu województwa śląskiego, miasta Chorzów oraz Parku Śląskiego.

- Bieg ma luźną formę, w związku z czym zachęcamy do udziału nie tylko biegaczy zawodowych, ale również amatorów, także miłośników nordic walking. Będzie to 7-kilometrowa trasa po Parku Śląskim. Przede wszystkim nastawiamy się na dobrą zabawę, na dużą zbiórkę na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, a nie nastawiamy się na rywalizację - zachęca Alicja Pochmara z chorzowskiego Sztabu WOŚP. 

- Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – powiedział Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

W trakcie spotkania przekazano na licytację atrakcyjne przedmioty. Członek zarządu województwa Krzysztof Klimosz złożył na ręce Alicji Pochmary z chorzowskiego Sztabu WOŚP piłkę, którą rozegrano pierwszy po przebudowie Stadionu Śląskiego mecz piłki nożnej, gdy reprezentacja Polski mierzyła się w Lidze Narodów z ekipą Portugalii.

Z kolei wicemarszałek województwa Łukasz Czopik wraz z radną Sejmiku Aliną Nowak wręczyli podwójne zaproszenie na tegoroczny koncert Andrei Bocelliego, które również trafi na licytację.

- Cieszę się niezmiernie, że po pandemii WOŚP powraca do Parku Śląskiego. Jako prezes Stadionu Śląskiego zrobiłem 4 biegi z Orkiestrą - powiedział Krzysztof Klimosz. - Najważniejszy jest współny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących - dodał.

Również Park Śląski dołożył coś od siebie na rzecz prowadzonych licytacji WOŚP. To bilet na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem po całym Parku Śląskim.

- Park Śląski to 80 kilometrów ścieżek, po których możemy biegać codziennie. Nawet w takie dni jak dzisiaj, deszczowe, biegaczy na terenie Parku nie brakuje. Mamy jednak nadzieję, że podobnie jak 1-szego stycznia pogoda dopisze i sporo osób będzie uczestniczyło w biegu - powiedział Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. - Jeśli chodzi o koncerty, nie planujemy. Natomiast będą dodatkowe atrakcje, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Na tę chwilę nic nie zdradzę, w odpowiednim czasie wszystko będzie w mediach społecznościowych i naszych, i organizatorów - uciął prezes. 

Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę 29 stycznia i podobnie jak w poprzednich latach, tego dnia nie zabraknie mnóstwa współtowarzyszących wydarzeń. W Chorzowie zaplanowano m.in.: rajd rowerowy przygotowany wspólnie z Chorzowskim Klubem Rowerowym, animacje dla dzieci prowadzone przez Nikolę Świtałę, maraton zumby, a także lodowisko i basenowe szaleństwo na obiektach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Bieg z Sercem WOŚPWielka Orkiestra Świątecznej PomocyPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona