REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Już 750 osób na liście startowej VIII Biegu z Sercem WOŚP

Rozrywka

Po dwóch latach przerwy biegacze ponownie wybiegną na alejki Parku Śląskiego, aby w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na liście startowej jest już 750-ciu zawodników i zawodniczek. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. We wtorek w sali konferencyjnej Parku Śląskiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia poinformowali o postępie przygotowań. Na liście uczestników jest już 750 zapisanych osób. Wpisowe wynosi 40 zł, które biegacze będą wrzucali do orkiestrowych puszek. Wymagane są wcześniejsze zapisy elektroniczne. Limit to 1000 zawodników. 

W konferencji wzięli udział przedstawiciele chorzowskiego odziału WOŚP, zarządu województwa śląskiego, miasta Chorzów oraz Parku Śląskiego.

- Bieg ma luźną formę, w związku z czym zachęcamy do udziału nie tylko biegaczy zawodowych, ale również amatorów, także miłośników nordic walking. Będzie to 7-kilometrowa trasa po Parku Śląskim. Przede wszystkim nastawiamy się na dobrą zabawę, na dużą zbiórkę na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, a nie nastawiamy się na rywalizację - zachęca Alicja Pochmara z chorzowskiego Sztabu WOŚP. 

- Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – powiedział Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

W trakcie spotkania przekazano na licytację atrakcyjne przedmioty. Członek zarządu województwa Krzysztof Klimosz złożył na ręce Alicji Pochmary z chorzowskiego Sztabu WOŚP piłkę, którą rozegrano pierwszy po przebudowie Stadionu Śląskiego mecz piłki nożnej, gdy reprezentacja Polski mierzyła się w Lidze Narodów z ekipą Portugalii.

Z kolei wicemarszałek województwa Łukasz Czopik wraz z radną Sejmiku Aliną Nowak wręczyli podwójne zaproszenie na tegoroczny koncert Andrei Bocelliego, które również trafi na licytację.

- Cieszę się niezmiernie, że po pandemii WOŚP powraca do Parku Śląskiego. Jako prezes Stadionu Śląskiego zrobiłem 4 biegi z Orkiestrą - powiedział Krzysztof Klimosz. - Najważniejszy jest współny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących - dodał.

Również Park Śląski dołożył coś od siebie na rzecz prowadzonych licytacji WOŚP. To bilet na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem po całym Parku Śląskim.

- Park Śląski to 80 kilometrów ścieżek, po których możemy biegać codziennie. Nawet w takie dni jak dzisiaj, deszczowe, biegaczy na terenie Parku nie brakuje. Mamy jednak nadzieję, że podobnie jak 1-szego stycznia pogoda dopisze i sporo osób będzie uczestniczyło w biegu - powiedział Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. - Jeśli chodzi o koncerty, nie planujemy. Natomiast będą dodatkowe atrakcje, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Na tę chwilę nic nie zdradzę, w odpowiednim czasie wszystko będzie w mediach społecznościowych i naszych, i organizatorów - uciął prezes. 

Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę 29 stycznia i podobnie jak w poprzednich latach, tego dnia nie zabraknie mnóstwa współtowarzyszących wydarzeń. W Chorzowie zaplanowano m.in.: rajd rowerowy przygotowany wspólnie z Chorzowskim Klubem Rowerowym, animacje dla dzieci prowadzone przez Nikolę Świtałę, maraton zumby, a także lodowisko i basenowe szaleństwo na obiektach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Bieg z Sercem WOŚPWielka Orkiestra Świątecznej PomocyPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA