AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Akwarelą ujęte". Przed nami wernisaż wystawy w Galerii Spełnionych Marzeń

Kultura

Już 9 grudnia w Galerii Spełnionych Marzeń odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy pt. "Akwarelą ujęte". Jej autorką jest zainspirowana podróżami malarka Henrieta Oczko.

REKLAMA

Henrieta Oczko z wykształcenia jest pedagogiem, jednak jej zamiłowanie kulturą i sztuką sprawiły, że swą wrażliwość na piękno zaczęła przekładać na płótno. Jak sama przyznaje, zwiedzanie miast i miasteczek jest dla niej fascynującą przygodą dostarczającą mnóstwo obserwacji i doznań estetycznych, które gromadzi fotografując. Wykonane podczas podróży zdjęcia stają się natomiast inspiracją do pokazania w formie artystycznej wrażeń, które jej wtedy towarzyszyły. 

- Nawiązując do myśli "Mistrza z Prado" chcę w moich akwarelach uwidocznić, to co czasami jest niezauważone, może mniej atrakcyjne. Staram się ukazać w mojej twórczości piękno widoków, architektury, rzeczy. Miejscem szczególnie inspirującym artystycznie dla mnie są Włochy. Historia tego kraju, piękno przyrody, architektury, kultury wręcz "zmusza" mnie do ukazania tego - podkreśla Henrieta Oczko.

Artystka nie jest też obojętna na uroki Chorzowa, w którym mieszka już od 34 lat. 

- Ciągle odkrywam to miasto, jego piękno architektury, często ukryte pod zaniedbanymi, czasami zniszczonymi fasadami. Pragnę właśnie uwidaczniać w moich akwarelach niedostrzegalne, "zakamuflowane" piękno - zaznacza.

Potęga twórczej wyobraźni Henriety Oczko pozwala na pokazywanie Chorzowa w klimacie słonecznych i kolorowych Włoch, o czym będzie można się przekonać już niebawem podczas wernisażu wystawy pt. "Akwarelą ujęte".

Wernisaż odbędzie się w Galerii Spełnionych Marzeń, mieszczącej się w Klubie Chorzowskiej Spółdzielni "Pokolenie", 9 grudnia o godz. 18:00.

Fot. Galeria Spełnionych Marzeń

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Klub PokolenieGaleria Spełnionych MarzeńwernisażwystawaHenrieta OczkoAkwarelą malowane

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila
REKLAMA