AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dzień Górnika w ZUS Chorzów – skorzystaj z porad ekspertów

Inne

W poniedziałek, 5 grudnia, chorzowski Oddział ZUS organizuje „Dzień Górnika w ZUS”, czyli bezpłatne konsultacje dla górników i ich rodzin. Wydarzenie odbywać się będzie od godz. 12.00 do 17.00. Aby skorzystać z porad należy wcześniej telefonicznie ustalić godzinę spotkania dzwoniąc pod nr tel. 32 349 06 22.

REKLAMA

Chorzowski ZUS przygotował specjalną ofertę dla osób pracujących w branży górniczej z okazji przypadającego w grudniu ich święta. Dlatego, już dzień po Barbórce - 5 grudnia w ZUS Chorzów przy ul. H. Dąbrowskiego 45, odbywać się będą specjalne eksperckie dyżury z zakresu uprawnień do świadczeń górniczych.
 
Podczas indywidualnych rozmów specjaliści chorzowskiego ZUS będą wyjaśniać rodzaje emerytur górniczych, jak zakwalifikować okresy pracy górniczej, jaką pracę należy traktować jako równorzędną z pracą górniczą oraz która praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. 

Zainteresowane osoby mogą przyjść ze swoimi indywidualnymi sprawami dotyczącymi m.in. ustalania wysokości emerytury górniczej, terminu ponownego ustalenia jej wysokości, a także niezbędnej dokumentacji, którą trzeba dołączyć do wniosku o świadczenia emerytalno-rentowe. To tylko niektóre z wątków jakie można poruszyć w rozmowie z ekspertami chorzowskiego ZUS. 

– Nasi specjaliści, którzy na co dzień pracują przy ustalaniu uprawnień emerytur górniczych odpowiedzą na każde z nurtujących pytań z zakresu świadczeń górniczych. Aby wziąć udział w konsultacjach koniecznie trzeba się wcześniej telefoniczne zapisać. Zależy nam na tym, by klienci uzyskali poradę podczas „Dnia Górnika w ZUS” bez zbędnego czekania w kolejce. Każdy interesant będzie miał zapewnioną 25-minutową, indywidualną konsultację z ekspertem ds. górniczych świadczeń emerytalno-rentowych. W celu umówienia porady można już dzwonić pod nr tel. 32 34 90 622 i rezerwować termin, a konsultacje odbędą się 5 grudnia, w godzinach od 12 do 17, w budynku Oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

źródło: Informacja prasowa ZUS

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


ZUSdzień górnikakonsultacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA