REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Andrzej Kotala przewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Miasto

W ubiegłą środę odbyła się XLVIII sesja Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W trakcie jej trwania wybrano nowego przewodniczącego Zgromadzenia, którym został Andrzej Kotala.

REKLAMA

Zgromadzenie to organ uchwałodawczo-kontrolny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którego skład wchodzą przedstawiciele wszystkich 41 miast i gmin członkowskich. 

- Prezydium składa się z przewodniczącego i maksymalnie trzech zastępców. Zgodnie z dżentelmeńską zasadą, co roku wybierany jest nowy przewodniczący, będący przedstawicielem jednego z pięciu podregionów Metropolii: bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, sosnowieckiego lub tyskiego - informuje GZM.

Do tej pory rolę przewodniczącego Zgromadzenia pełnił prezydent Gliwic Adam Neumann, jednak po roku udanej i bardzo owocnej współpracy złożył on rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Podczas ostatniej XLVIII sesji wybrano nowego przewodniczącego, a został nim prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala.

- Jest mi niezmiernie miło, że na kolejny rok rada wybrała mnie do pełnienia zaszczytniej funkcji przewodniczącego Zgromadzenia GZM. Bardzo dziękuję za zaufanie - podsumował Kotala w swoich mediach społecznościowych.

Do grona prezydium Zgromadzenia dołączył także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, którego powołano do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego.

Pozostałymi wiceprzewodniczącymi są prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Górnośląsko-Zagłębiowska MetropoliaZgromadzeniesesjaprzewodniczącyAndrzej Kotala

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA