REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruszył konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Chorzowski Skansen zaprasza do wspólnej zabawy

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Swoje prace można przesyłać do 12 grudnia.

REKLAMA

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, chorzowski Skansen ogłasza konkurs kierowany do dzieci i młodzieży. Tym razem zadanie polega na wykonaniu najpiękniejszego stroika świątecznego.

- Celem konkursu jest poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Bożego Narodzenia oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia w kulturze polskiej, poznanie dziedzictwa kulturowego regionu, rozwój inwencji twórczej poprzez prace plastyczne nawiązujące do wzorów regionalnych oraz rozwój wrażliwości estetycznej uczestników - zdradzają organizatorzy.

Uczestnicy powinni wykonać stroik według własnego projektu, korzystając przy tym z dowolnej techniki. Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest dostarczenie jej wraz z prawidłowo wypełnioną i podpisaną przed rodzica lub opiekuna prawnego kartą zgłoszeniową oraz spełnienie warunków zapisanych w regulaminie. 

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są <<TUTAJ>>.

Prace z kartą zgłoszeniową należy przesłać pocztą na adres organizatora: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", ul. Parkowa 25, 41-500 Chorzów z dopiskiem na przesyłce: "Konkurs na stroik świąteczny" lub złożyć osobiście w sekretariacie Muzeum (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30) do 12 grudnia.

Wyniki konkursu wraz z fotorelacją pojawią się na stronie internetowej Skansenu, natomiast wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 18 grudnia podczas wydarzenia "Śląsko Wilijo".

Fot. Adam Mikosz/ Muzeum GPE

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Skansenkonkursstroik świąteczny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA