REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Listopadowe warsztaty w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Nadchodzące dni w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Przed nami zajęcia Andrzejkowe oraz rodzinne warsztaty "Pacynkowe misie".

REKLAMA

Chorzowski Skansen prócz malowniczych widoków słynie również z organizacji kreatywnych warsztatów dla najmłodszych i tych nieco starszych. Nie inaczej będzie i w tym miesiącu. Już 27 listopada o godz. 11:30 na odwiedzających czekać będą zajęcia z elementami magii, a więc cieszące się już od wielu lat ogromnym zainteresowaniem "Wróżby andrzejkowe". Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się jak dawniej wyglądała jesień na wsi, posłuchają o dawnych pracach polowych i zajęciach wykonywanych podczas długich, jesiennych wieczorów (darciu pierza, łuskaniu grochu oraz przędzeniu lnu), które były okazją do spotkań towarzyskich i zalotów, a także poznają dawne wróżby i święta z nimi związane. Druga część zajęć będzie już poświęcona wspólnej zabawie. Uczestnicy zostaną podzieleni na podgrupy, w których na zmianę będą wróżyć z wosku, obierek z jabłka, kubeczków czy losując igłą imię wybranki/wybranka. Koszt udziału w tym wydarzeniu wynosi 15 zł od osoby.

Dzień później, bo 28 listopada o godz. 17, odbędą się z kolei warsztaty rodzinne "Pacynkowe misie". W trakcie ich trwania uczestnicy z gotowych, wyciętych wcześniej bawełnianych form, samodzielnie skomponują swoją przytulankę nadając jej indywidualny charakter – ręcznie doszyją jej elementy wycięte z kolorowych filców, a następnie zszyją po obwodzie, pozostawiając otwór od dołu. W tym przypadku koszt uczestnictwa wynosi 29 zł (uczestnik + dwóch opiekunów).

Dodatkowe informacje oraz zapisy na powyższe warsztaty dostępne są w Dziale Edukacji i Popularyzacji pod numerem 32 241 07 18 wew. 204.

Fot. Muzeum GPE

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


skansenwarsztatyandrzejkipacynkowe misie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA