AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami VI Światowy Dzień Ubogich. W parafiach rusza zbiórka na rzecz najbardziej potrzebujących [ZDJĘCIA]

Inne

W najbliższą niedzielę w Kościele katolickim obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. W ramach pomocy tym najbardziej potrzebującym, Caritas Archidiecezji Katowickiej ogłosiła finansowo-rzeczową zbiórkę, która zostanie przeprowadzona w tutejszych parafiach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony 7 lat temu przez papieża Franciszka i miało to związek z zakończeniem Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

- To był taki rok, w którym papież Franciszek zaproponował, abyśmy zastanowili się nie tyle nad naszymi słowami, ale nad działaniami na rzecz najbardziej potrzebujących. Uważa On bowiem, że miłosierdzie i dostrzeganie osób potrzebujących jest takim działaniem, które najbardziej uwiarygadnia wspólnotę Kościoła. Przestrzegał jednak przed tym, żeby nie ograniczać doświadczenia miłosierdzia tylko do wydarzeń punktowych, dlatego też zaproponował, abyśmy odświeżali sobie tę mentalność, właśnie w ramach Światowych Dni Ubogich - mówi ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Katowickiej Kurii.

W tym roku w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Ubogich Caritas Archidiecezji Katowickiej chce zwrócić szczególną uwagę na kryzys ekonomiczny i energetyczny, który dotyka wiele rodzin, gospodarstw domowych, placówek, a przede wszystkim osoby samotne i ubogie w naszym regionie. Chcąc okazać solidarność i tym samym przeciwdziałać wykluczeniu energetycznemu, w parafiach zostanie przeprowadzona finansowo-rzeczowa zbiórka na rzecz tych najbardziej potrzebujących.

- Trzeba pamiętać, że kryzys energetyczny i ekonomiczny powodują, że ludzie stają przed dylematem: przeznaczyć te środki na jedzenie, odmówić sobie lekarstw, czy może odmówić sobie prądu i wody, bo z czegoś muszą zrezygnować, żeby przetrwać ten czas. W tych momentach chcemy tym osobom pomóc. My oczywiście zawsze pomagamy najbardziej ubogim, dzięki działającym już od wielu lat programom, ale czujemy, że w tym kryzysie energetycznym, w tę nisze ubóstwa i skutków związanych z nim, mogą wpaść osoby, które do tej pory jakoś sobie radziły - podkreśla ks. Łukasz Stawarz, Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Od 7 do 20 listopada w naszych parafiach zostanie przeprowadzona zbiórka rzeczowa, z której produkty posłużą do przygotowania paczek dla najuboższych. Organizatorzy proszą o przynoszenie rzeczy znajdujących się na specjalnie do tego przygotowanej liście, dostępnej <<TUTAJ>>. Z kolei 13 listopada, czyli dokładnie w Światowy Dzień Ubóstwa, po wszystkich mszach św. członkowie parafialnych zespołów Caritas przeprowadzą zbiórkę finansową na rzecz ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym. Ofiary można również składać poprzez portal zbiórkowy o nazwie Dobrodaj lub bezpośrednio, wpłacając je na konto katowickiej Caritas.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


CaritasArchidiecezja KatowickaŚwiatowy Dzień Ubogichzbiórka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA