AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Awantura o dynię w Szkole Podstawowej w Chorzowie

Chorzowskie Komentarze

26 października w jednej z chorzowskich "podstawówek" zorganizowano Dzień Dyni i koloru pomarańczowego. Uczniowie mieli przygotować dynie na konkurs i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewne kryterium odnośnie prac: "do konkursu nie będą dopuszczone dynie o tematyce Halloween". 

REKLAMA

Na facebookowym profilu Marii Buszman, mamy ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie pojawił się wpis okraszony screenem z e-dziennika, na temat konkursu zorganizowanego przez ową placówkę, związanym z obchodzonym Dniem Dynii i koloru pomarańczowego. Autorkę posta zaintrygowało jedno z kryteriów oceny konkursu, a mianowicie odrzucenie "z urzędu" prac związanych z tematyką Halloween. 


Walka z Halloween czy kreatywne warsztaty? 

Temat (Nie)halloweenowych dyni zainteresował m. in. Gazetę Wyborczą, a także pojawił się w charakterze mema na popularnej stronie Wiedzy Bezużytecznej. Dziennikarze Gazety dotarli do dyrektorki Szkoły nr 1, która wyjaśniła, że w zamyśle zabawy nie było mowy o krucjacie przeciw Halloween, a chodziło o pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczniów. 

- W tym dniu ten jesienny owoc stał się inspiracją dla wyobraźni i kreatywności uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik konkursu w centrum swojej uwagi postawił dynię i zmienił ją: w Kubusia Puchatka, pawia, jesienny ogród, Minionka, karocę Kopciuszka, obraz van Gogha i wiele innych ciekawych form - przekazała Aleksandra Dąbroś, derektorka SP nr 1 w Chorzowie, cytowana przez Gazetę Wyborczą. 

Pełen artykuł GW znajdziecie >>TUTAJ<< 

Źródło: Maria Buszman - facebook, Gazeta Wyborcza, Wiedza Bezużyteczna

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


HalloweenDzień Dyni i koloru pomarańczowegoSzkoła Podstwowa nr 1 w Chorzowie

Komentarze

Xyz
Opisana pani przeżywa "problemy Pierwszego Świata"... Tak jakby nie było żadnych poważniejszych kwestii do rozwiązania w społeczności szkolnej, marnuje swoją energię na takie błahostki... Dodatkowo z treści wpisu wynika, że konkurs był przeprowadzany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Jak sama nazwa wskazuje, Samorząd Uczniowski jest samorządny, a co za tym idzie, ma prawo wedle własnego uznania kształtować zasady przeprowadzanego konkursu. Opisana pani do owego Samorządu Uczniowskiego nie należy, a zatem, jeśli zasady konkursu jej nie odpowiadają, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ogłosiła własny konkurs dopuszczający do udziału dynie halloweenowe. Proste jak drut!
Olm
Bardzo sluszna uwaga!
Mama ucznia
Pani Buszman znana w szkole z tego, że zawsze widzi problemy tam, gdzie ich nie ma. Konkurs na jesienne dynie, dynie zabawne i radosne, nie koniecznie w opozycji do Halloween.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA