AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Sekrety Chorzowa. Premiera książki i spotkanie autorskie

Kultura

Nakładem wydawnictwa Księży Młyn ukazała się książka Sekrety Chorzowa. Z okazji premiery tytułu, Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie zaprasza w piątek, 21 października na spotkanie z jej twórcą - Wojciechem Dingesem. 

REKLAMA

"Sekrety Chorzowa" zdaje się być pozycją, po którą powinien sięgnąć każdy mieszkaniec naszego miasta. Spośród wielu ciekawostek, które zgrabnie przeniósł na papier autor publikacji - Wojciech Dinges, na pewno któraś zwróci naszą szczególną uwagę. Czy wiedzieliście, że niegdyś w Chorzowie mieściła się fabryka samolotów? Albo, że w Hajdukach Wielkich miała miejsce koronacja króla... Romów! Niewiele osób pamięta osobliwą, chorzowską latarnię morską, czy jak potoczyły się losy synagogi na ulicy Wolności. Oczywiście w książce nie pominięto tematu rozwoju przemysłu ciężkiego, a także wspomniano o tradycjach piłkarskich. To tylko niektóre z ciekawostek jakie znajdziemy na ponad 160-ciu bogato ilustrowanych stronach wydania. 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Dingesem 

Wojciech Dinges najnowszą publikacją zadebiutował w roli autora. Jak zatem prezentują się Sekrety Chorzowa? O tym, a także więcej na temat powstania książki na pewno z chęcią opowie sam jej twórca. Okazję do spotkania Wojciecha Dingesa będziemy mieli już w najbliższy piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chorzowie. Wieczór autorski odbędzie się w Filii nr 19, mieszczącej się przy ulicy Kilińskiego 2 w Chorzowie. Początek zaplanowano na godzinę 17:00. 

Wojciech Dinges urodził się w Chorzowie. Aktualnie piastuje stanowisko z-cy dyrektora Departamentu Komunikacji i Transportu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie jest odpowiedzialny za Wydział Kolei Metropolitalnej. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Kolei Śląskich.  Absolwent Politechniki Śląskiej, SGH oraz Coventry University (Executive MBA in International Business). Członek zarządu stowarzyszenia „Kolej na Śląsk”. 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Sekrety ChorzowaKsięży MłynMiejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA