AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

37. Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Tratwa" już niebawem w Chorzowie

Kultura

Już za niespełna miesiąc w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się 37. Festiwal Piosenki Żeglarskiej pn. "Tratwa". Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zostanie przybliżona postać ostatniego pracującego szantymena Stana Hugilla.

REKLAMA

"Tratwa" to jeden z najstarszych polskich festiwali szantowych rodem ze Śląska, mający wpływ na kształt i rozwój kultury marynistycznej. Swoją pierwszą edycję miał w 1983 roku, a w latach świetności odbywał się w katowickim "Spodku", gdzie gromadził tysiące widzów. Od 14 lat Festiwal odbywa się w Chorzowie, gdzie dzięki wspaniałej publiczności i przychylności władz lokalnych oraz środowisk twórczych, został wpisany na listę cyklicznych imprez mających miejsce właśnie w naszym mieście.

12 listopada o godz. 18 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się 37. Festiwal Piosenki Żeglarskiej pn. "Tratwa".

- W historii szanty, powiedzenie „the last working shantymen” kojarzy się tylko z jedną postacią - Stanem Hugillem. 13 maja b.r. minęło 30 lat kiedy ten wybitny szantymen oddał cumy na ląd, by popłynąć w ostatni rejs, rejs do Hilo... W trakcie koncertu przybliżymy postać ostatniego pracującego szantymena - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Wśród wykonawców na scenie ChCK-u wystąpią: Marek Szurawski - żeglarz i marynista z pasji, wykonawca szant, współtwórca oraz animator polskiego ruchu szantowego, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - jeden z najpopularniejszych duetów prezentujących ballady oraz poezję żeglarską, a także Sąsiedzi - jedna z niewielu grup w Polsce, która atrakcyjnie i stylowo przekazuje publiczności szerokie spectrum swoich fascynacji muzyką folkową, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni morskich, w tym również szant.

Podczas zaplanowanych podczas koncertu przerw zgromadzeni goście będą mieli okazję zobaczyć wystawę grafik marynistycznych Stana Hugilla oraz skorzystać ze stoiska z wydawnictwami marynistycznymi i muzyką żeglarską.

Bilety na wydarzenie dostępne są <<TUTAJ>>.

Fot. tratwa.hals.krakow.pl

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Chorzowskie Centrum KulturyTratwafestiwalszanty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA