AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Muzeum Hutnictwa z prestiżowym wyróżnieniem

Kultura

W poniedziałek w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w 42. edycji konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla". Wśród wyróżnionych znalazło się m.in. chorzowskie Muzeum Hutnictwa.

REKLAMA

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów już od 42 lat organizują konkurs pn. "Sybilla", który jest najważniejszą formą uznania w polskim muzealnictwie. Co roku przyznawane są nagrody w 6 kategoriach, takich jak: konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury, edukacja, projekty naukowo-badawcze, nowe i zmodernizowane wystawy stałe, wystawy czasowe oraz zarządzanie.

W tegorocznej edycji konkursu jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Sosnowskiej, postanowiło wyłonić kilkanaście wyróżniających się na tle innych wystaw oraz projektów. W poniedziałek 26 września w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono te prestiżowe nagrody.

W kategorii "Nowe i zmodernizowane wystawy stałe" nagrodę główną przyznano Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, z kolei wyróżnienia trafiły do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku oraz do chorzowskiego Muzeum Hutnictwa za wystawę "Królestwo Żelaza".

- Wystawa podzielona została na dwie zasadnicze części – strefę pracy i strefę życia. Zwiedzający mogą zapoznać się z produktami i procesami hutniczymi. Cykl pracy huty zobrazowany jest za pomocą narzędzi, urządzeń i sprawnych maszyn hutniczych, uzupełnianych o prezentacje multimedialne i filmowe, w tym seans w kinie z panoramicznym ekranem - czytamy w opisie wystawy.

Muzeum Hutnictwa serdecznie gratulujemy, a tym, którzy jeszcze nie widzieli wystawy "Królestwo Żelaza", zachęcamy do jej odwiedzenia!

Fot. Muzeum Hutnictwa

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


konkursSybillagalanagrodyMuzeum HutnictwaKrólestwo Żelazawyróżnienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA