REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wkrótce ruszą wypłaty dodatku węglowego w  Chorzowie. W poniedziałek sesja nadzwyczajna Rady Miasta

Miasto

Na konta samorządów zaczęły wpływać środki przeznaczone na wypłaty dodatku węglowego. Aby przyspieszyć wypłatę świadczenia w Chorzowie, w najbliższy poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miasta. 

REKLAMA

W związku z szalejącymi cenami węgla, polski rząd wprowadził tzw. "Dodatek węglowy". Ustawa zakłada jednorazowe świadczenie w wysokości 3000 zł przysługujące każdemu gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilany paliwami stałymi.

Zainteresowani dodatkiem mieszkańcy Chorzowa mogli składać stosowne wnioski już od 22 sierpnia w jednym z trzech specjalnie wyznaczonych do tego punktach naszego miasta. Według początkowych założeń rządowego programu pierwsze wypłaty dodatku w Polsce miały ruszyć 19 września, nie stało się tak jednak, ponieważ gminy nie otrzymały na czas obiecanych środków. 

W poniedziałek sesja nadzwyczajna

Na początku tygodnia rządowe pieniądze zaczęły jednak spływać na konta samorządów. Do Chorzowa na realizację dodatku węglowego trafiło niespełna 8 mln zł. Aby jednak móc rozpocząć wypłatę świadczeń, koniecznie jest zatwierdzenie dotacji do budżetu przez Radę Miasta. Najbliższa sesja zaplanowana była na ostatni czwartek miesiąca, czyli 29 września. 

- Przed wypłatą dodatków węglowych mieszkańcom, otrzymane środki muszą zostać wpisane do budżetu. W Chorzowie radni zbiorą się w tym celu już w najbliższy poniedziałek 26 września, by świadczenia mogły być wypłacane jak najszybciej - przekazał Tomasz Breguła, inspektor w Wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Chorzowa. 

Poniedziałkowa sesja będzie tzw. sesją nadzwyczajną. Niemal niezwłocznie po jej zakończeniu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie mógł rozpocząć wypłaty dodatku dla tych mieszkańców, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


węgieldodatek węglowywypłata świadczeniasesja nadzwyczajna

Komentarze

...
Hmm, cenzura komentarzy dotarła nawet na portale miejskie??? Już skasowano mój komentarz, który został wczoraj opublikowany pod artykułem o 10procentowych oszczędnościach prądu? Nieładnie, panie moderatorze! Czy prośba o niepozbawianie dzieci radości ze świątecznych iluminacji się nie spodobała? A może rada, aby tymczasem całkowicie zrezygnować z niepotrzebnego - moim zdaniem - ozdobnego podświetlania budynków?... Którego punktu regulaminu publikowania komentarzy nie spełniał mój wczorajszy komentarz, że został skasowany?
Moderator
Trudno się odnieść do osoby przedstawiającej się "..." - nie wiem także o jaki konkretny wpis tutaj chodzi. Komentarze zawierające wulgaryzmy, obrażające innych, rasistowskie i tym podobne naruszające szeroko rozumianą netykietę są usuwane. Z tego co mi wiadomo, wczoraj żadnego komentarza nikt nie usuwał. Jeśli był on zamieszczony na facebooku, mógł zostać ukryty przez algorytm.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA