REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami konferencja jubileuszowa chorzowskiego Zakładu Radiologii [ZDJĘCIA]

Miasto

W miniony wtorek w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa "Radiologia, diagnostyka obrazowa i medycyna nuklearna - dziś, jutro, pojutrze". Spotkanie dotyczyło nowoczesnych rozwiązań, z których obecnie korzysta Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, a także kierunków rozwoju nowych technologii w tym zakresie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zakład Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich to jeden z najnowocześniejszych oraz najlepiej wyposażonych w regionie ośrodków diagnostyki obrazowej i izotopowej, który w tym roku obchodzi jubileusz swojego 20-lecia. 

- To jest dla nas bardzo ważne święto szczególnie, że zaczynaliśmy te 20 lat temu bardzo, bardzo skromnie. Teraz, jak widać, jesteśmy olbrzymim zakładem z dwoma tomografami, z pracownią rezonansu, mammografii, USG, densytometrii, radiologii zabiegowej, z pracownią medycyny nuklearnej, gdzie są dwa skanery hybrydowe wykonujące mnóstwo badań. Badamy zarówno dzieci jak i dorosłych, także zakład jest naprawdę ogromny, ogromna jest baza sprzętowa i przede wszystkim jest ogromne, wspaniałe zaplecze wykształconej kadry - wymienia dr n. med. Katarzyna Lipka, Kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej ZSM.

Z okazji 20-lecia istnienia Zakładu w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa "Radiologia, diagnostyka obrazowa i medycyna nuklearna - dziś, jutro, pojutrze", nad którą honorowy patronat objął prezydent Andrzej Kotala.

- My cały czas gnamy w przyszłość i do tego właśnie nawiązuje nasza konferencja. Zarówno radiologia jak i medycyna nuklearna to są takie dziedziny medycyny, które bardzo szybko się rozwijają. My oraz zacni wykładowcy z całej Polski będziemy nawiązywali do teraźniejszości, do tego, co będzie jutro i do tego, co będzie dalej - dodaje dr n. med. Katarzyna Lipka.

W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia wyjątkowych gości, w tym m.in. prof. dr hab. n. med. Elżbiety Jurkiewicz - Członkini Zarządu Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego i Wiceprzewodniczącej Sekcji Radiologii Pediatrycznej, prof. dr hab. n. med. Leszka Królickiego - Konsultanta Krajowego w dziedzinie Medycyny Nuklearnej, dr n. med. Wojciecha Wawrzynka - Specjalisty Wojewódzkiego w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Tomasza Kniewskiego, Pawła Smoczyka, Marcina Ślusarczyka oraz Bartosza Ulatowskiego.

Zanim rozpoczęły się wykłady głos zabrał dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz.

- Ja na tej konferencji mam taki krótki wstęp. Nie chcę mówić o radiologii, bo zawsze w słowach dyrektora, który jest lekarzem, ale nie jest radiologiem, brzmi to dziwnie. Dlatego chcę tylko powiedzieć jak zarządzać szpitalem, żeby właśnie taki własny zespół stworzyć, bo to jest sztuka. Oczywiście można kupić rezonans czy tomograf za miliony, ale trzeba mieć jeszcze ludzi, którzy to obsłużą. Ludzi, którzy czują się ze sobą dobrze, szanują się wzajemnie. To jest największa sztuka, aby nie przeszkadzać, gdy się ma pewne indywidualności w swoim zespole - podkreślał dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Zespół Szpitali Miejskichradiologiajubileuszkonferencja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA