REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Paulina Cius-Górska nowym dyrektorem chorzowskiego Skansenu

Miasto

Od 15 września obowiązki dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” pełni Paulina Cius-Górska. Zastąpiła na tym stanowisku dr Artura Madalińskiego, który złożył rezygnację przyjętą przez Zarząd Województwa Śląskiego.

REKLAMA

Paulina Cius-Górska to absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, Zakładu Literatury XX wieku oraz podyplomowych studiów z zakresu logopedii z glottodydaktyką Uniwersytetu Śląskiego. Jest także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

Od 20 lat zajmuje się promocją i kreowaniem wizerunku, zdobywając doświadczenie zawodowe jako dziennikarz i redaktor prowadzący działu kultury.

- Kilkanaście lat temu rozpoczęła pracę w instytucjach samorządowych województwa śląskiego zajmując się realizacją projektów unijnych, następnie jako kierownik biura prasowego i rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach a przez ostatnie osiem lat rzecznik prasowy i kierownik ds. promocji i informacji w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości - czytamy na stronie Skansenu.

Od ubiegłego tygodnia Paulina Cius-Górska mierzy się z zupełnie nowym wyzwaniem, została bowiem dyrektorem Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. 

Przez ostatnie 4 lata funkcję tę pełnił doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki oraz publicysta - Artur Madaliński.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Skansennowy dyrektorPaulina Cius-Górska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA