REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nowe boisko na „Kresach” już otwarte!

Sport

Kompleks sportowy „Kresy” od lat cieszy się opinią kuźni piłkarskich talentów. Od dziś trenujące tu dzieci i młodzież, mają do dyspozycji nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. W środę 14 września obiekt oficjalnie oddano do użytku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Na co dzień trenują tu młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów oraz UKS Ruch Chorzów. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, dlatego od wielu lat inwestujemy w znajdującą się tutaj infrastrukturę. Niedawno oddaliśmy do użytku nowoczesny obiekt socjalny z szatniami, kawiarenką czy pomieszczeniami dla sędziów, a dziś udostępniamy kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyło dzieciom i młodzieży - mówił podczas otwarcia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Budowa nowego boiska rozpoczęła się w ubiegłym roku. Kosz wyniósł ponad 2 mln zł. Dzięki oświetleniu i sztucznej nawierzchni, treningi i mecze będą mogły odbywać się również zimą, o każdej porze dnia. Po zakończeniu inwestycji, w obiekcie przy ul. Wolności 139, znajdują się łącznie cztery boiska, w tym dwa ze sztuczną nawierzchnią.

- W ostatnich kilkunastu latach "Kresy" zmienił się nie do poznania. Dziś jest to nowoczesny kompleks sportowy, w którym oprócz boisk, znajduje się również trybuna, na której może zasiąść ponad 100 osób. Na tym jednak nie koniec, ponieważ już teraz przymierzamy się do realizacji kolejnych inwestycji - mówi Alina Zawada, Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, który zarządza "Kresami" od 2005 roku.

W ostatnim czasie wymienione zostało również stare, pamiętające XX wiek ogrodzenie, ciągnące się wzdłuż ul. Wolności. Na remont czeka jeszcze mur oporowy pomiędzy budynkiem a boiskiem, a ogrodzenie wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej, zostanie niebawem odświeżone i pomalowane niebieską farbą. Dzięki tym inwestycjom obiekt zyska na estetyce i bezpieczeństwie.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


moriskresynowe boiska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA