REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami Sportowy Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 5

Rozrywka

W sobotę 17 września w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami sportowymi odbędzie się Sportowy Piknik Rodzinny. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. 

REKLAMA

Gry i zabawy, występy, konkursy, warsztaty, a także coś dla łasuchów - to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na nas podczas festynu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Chorzowie. 

- Sportowy Piknik Rodzinny to nasz drugi projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Muszę uczciwie powiedzieć, że kiedy wymyśliliśmy, by na naszym patio stanął amfiteatr, poczuliśmy ogromną potrzebę kolejnego projektu. Nasza drużyna - zastępca dyrektora Pani Bożena Przybylska, Pan Roman Kolasiński oraz ja zrobiliśmy przysłowiową burzę mózgów i postanowiliśmy powalczyć jeszcze o projekt społeczny. Skupiliśmy się na naszej działalności sportowej. Nadrzędnym celem było połączyć pokolenia, rodziny w realizacji sportowej. Stworzyć atmosferę radosnej rywalizacji sportowej. Oczywiście nasi uczniowie i rodzice znów stanęli na wysokości zadania i pomysł okazał się zwycięski - mówi Aleksandra Zimnik, nauczycielka w SP nr 5, radna Chorzowa. 

Nad realizacją całego projektu pracował sztab ludzi. Prace nad nim rozpoczęły się już w wakacje i to wtedy zrodziła się dokładna koncepcja festynu. Efekt tej pracy będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę, 17-tego września. Organizatorzy zadbali o wszystko, pozostaje tylko trzymać kciuki za pogodę. 

SP nr 5 niedawno przeszła termomodernizację, która w znaczący sposób poprawiła zewnętrzy wygląd obiektu. Jedynym elementem, który psuje estetykę tego miejsca, jest patio. Szkolny dziedziniec nie nadaje się dziś do użytku - sypiące się schody, popękane płyty. Powstał więc pomysł, aby na jego miejscu pojawił się amfiteatr. Zadanie miałoby być kolejną realizacją w ramach rzeczonego Budżetu Obywatelskiego. 

- Należy podkreślić, że atutem szkoły od zawsze była edukacja teatralna. Nasz Festiwal Miniatur Teatralnych to już tradycja. Powstał, więc pomysł, by na naszym dziedzińcu stanął amfiteatr wraz z widownią i miejscem relaksu. Takie zagospodarowanie patia, służyłoby nie tylko uczniom, ale przede wszystkim mieszkańcom. Chcielibyśmy, by w tym miejscu odbywało się letnie kino, festiwale teatralne, koncerty - komentuje Aleksandra Zimnik. - Pierwszy etap przeszliśmy zwycięsko. Trzeba przyznać, że rodzice naszych uczniów i sami uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dziś walczymy po raz kolejny, dlatego mobilizujemy szeregi. Trzymamy kciuki za pomyślny wynik głosowania - dodaje nauczycielka. 

Czytaj także: Głosowanie w ramach 10. edycji chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte!

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami sportowymiSportowy Piknik RodzinnyfestynBudżet Obywatelski

Komentarze

Davina Claire
Witam Panie i Panowie; Potrzebujesz szybkiej pożyczki w ciągu 24 do 48 godzin? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, radzę Ci Złożyć wniosek o pożyczkę u nas w Novelty Finance na e-mail na adres: noveltyfinances@gmail.com LUB WhatsApp przez: +447915601531 NOVELTY FINANCE dostarcza rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy również elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. Jak złożyć wniosek: Ubieganie się o pożyczkę u nas jest szybkie i proste! Prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę; E-mail: {{ noveltyfinances@gmail.com }} Zadzwoń lub napisz do nas na WhatsApp pod numerem: +447915601531. Akceptacja regulaminu i warunków.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA