AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami inauguracja "Wolności Czytania"

Kultura

Już w najbliższą sobotę na chorzowskim Rynku zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja akcji "Wolność Czytania". Na uczestników czekać będzie sporo atrakcji.

REKLAMA

Przed nami kolejna już odsłona "Wolności Czytania", która stanie się nie lada gratką dla wszystkich książkowych moli. Przekonać się o tym będzie można w sobotę 3 września, kiedy to na chorzowskim Rynku odbędzie się inauguracja tej wyjątkowej akcji. Wśród zaplanowanych na ten dzień wydarzeń znalazła się m.in. giełda książek, warsztaty, gra terenowa oraz koncerty.

Poniżej podajemy pełen program:

Nowy Rynek, godz. 13:00-18:30

- Giełda książek - Bookiniści
- Warsztaty kaligrafii
- Animacje dla dzieci, czytelnia plenerowa, regał bookcrossingowy, punkt informacyjny narodowego czytania
- „Teatrzyk domowy – zaklęty w książkach” - warsztaty dla dzieci i młodzieży
- „Słynne biografie” - prezentacja książek poświęconych znanym muzykom, z jednoczesnym odtwarzaniem ich dorobku z płyt winylowych, kaset i DVD (Rynek Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu)
- „Od wioski do huty” – tworzymy ilustrowaną historię Chorzowa
- Gra terenowa „Serce Huty”
- Czytanie fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza przez aktorów Teatru „Reduta Śląska”

Koncerty:

16:00 DŻAMAN
17:00 BYTY
18:00 WCZASY

18:00 Kino Grajfka - Projekcja filmu „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy

Atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach. W ramach "Wolności Czytania" chorzowska księgarnia Dopełniacz zaplanowała kilka interesujących spotkań. W poniedziałek 5 września Anna Dudzińska, autorka książki "Dubaj. Miasto innych ludzi", opowie m.in. o jasnych i ciemnych stronach życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dwa dni później, bo 7 września czekać nas będą kolejne rozmowy, tym razem z poetką Barbarą Pawliczek, z Markiem Turkiem i dr Matyldą Sęk-Iwanek na temat relacji komiksu i architektury.

Tego samego dnia w Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawi się wyjątkowy gość, jakim jest Michał Rusinek. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, opowie m.in. o swoich wspomnieniach będącymi efektem wspólnej pracy z noblistką, z którą miała łączyć go relacja zawodowa, a połączyła niezwykła przyjaźń.

17 września w Sztygarce odbędzie się jubileuszowa XX edycja Portu Literackiego, 22 września w CHCK-u zagrają Świetliki, z kolei 28 września w MDK Batorym zaprezentuje się mistrzyni interpretacji piosenek literackich Magda Umer.

Więcej na temat wszystkich wydarzeń będzie można już niebawem znaleźć na stronie Miasta Chorzów.

Fot. Miasto Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Wolność Czytaniainauguracjarynekgiełdaksiążki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA