AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruszyły zapisy do udziału w Obywatelskiej Kontroli Wyborów

Chorzowskie Komentarze

Komitet Obrony Demokracji chce przeprowadzić w Rudzie Śląskiej Obywatelską Kontrolę Wyborów, które odbędą się we wrześniu. Również chorzowianie mogą wziąć udział w tym projekcie. 

REKLAMA

Często mówi się, że demokracja nie jest dana raz na zawsze. Jest to proces i to jak się on kształtuje w danym kraju zależy przede wszystkim od nas samych. Jak powszechnie wiadomo, bierność często może być odbierana jako przyzwolenie. Tym samym dziś pojawia się szansa przed chcącymi pilnować ustroju demokratycznego w Polsce, jakim jest możliwość przystąpienia do Obywatelskiej Kontroli Wyborów, zgodnie z porozumieniem podpisanym w Senacie RP 3 czerwca tego roku. 

Obserwator społeczny

Obywatelska Kontrola Wyborów zakłada niezależną od oficjalnego, państwowego systemu kontrolę przeprowadzenia wyborów. Osoby które zostaną zgłoszone i oddelegowane do OKW jako obserwator społeczny, mają prawo przyglądać się przebiegowi głosowania i liczeniu głosów, kontrolować pracę komisji wyborczej i przestrzegania przez nich procedur. 

- My, niżej podpisani Obywatelki i Obywatele, w imieniu organizacji i partii, które reprezentujemy jako ich liderzy, w trosce o przyszłość i dobro Polski, w obliczu zbliżających się wyborów na każdym szczeblu funkcjonowania Państwa i Unii Europejskiej, wobec uzasadnionych obaw związanych z prawidłowym ich przebiegiem, zawieramy porozumienie o wspólnym przystąpieniu do Obywatelskiej Kontroli Wyborów – Komitetu Obrony Demokracji, by przeciwdziałać możliwym nieprawidłowościom podczas przyszłych wyborów powszechnych w Rzeczypospolitej - czytamy w treści porozumienia. 

Nowo powstały system do niezależnej rejestracji wyników wyborów będzie można przetestować po raz pierwszy w naszym województwie, a konkretnie w Rudzie Śląskiej, z uwagi na przedterminowe wybory prezydenckie. Działacze Komitetu Obrony Demokracji zachęcają do zaangażowania się w projekt, zgodnie z jego ideą. Wybory w Rudzie Śl. odbędą się 11 września. Zapisy możliwe są także dla mieszkańców Chorzowa

Zapisać się jako obserwator społeczny można TUTAJ

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Obywatelska Kontrola WyborówOKWKomitet Obrony Demokracji

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA