AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Parku Śląskim pojawiły się "Ławkowe myślniki" [ZDJĘCIA]

Kultura

Na ławkach Alei Gwiazd Parku Śląskiego znalazło się osiem aforyzmów dr Łukasza Zimnocha. Inauguracji ekspozycji, która odbyła się w minioną sobotę, towarzyszyła gawęda pt. "Śląsk w sztuce".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dotychczas "Ławkowe myślniki" można było znaleźć w Katowicach, Świerklańcu, Pyskowicach oraz Czerwonkach-Leszczynach, teraz przyszedł czas także na Chorzów. 

"Wolę tych, co ciągle mają wątpliwości, niż tych, co zawsze mają rację", "Ten co czyta, dwa razy myśli" czy "Sukces w życiu to nie miejsce pierwsze, a miejsce właściwe" - to tylko trzy z ośmiu aforyzmów autorstwa dr Łukasza Zimnocha, jakie trafiły na ławki Parku Śląskiego, znajdujące się wzdłuż Alei Gwiazd. Krótkie maksymy mają skłonić do refleksji i stać się inspiracją do rozmowy dla spacerowiczów. 

- Staram się, żeby moje aforyzmy miały w sobie piękno poezji i zwięzłość prozy, i trafiały w sedno ludzkiej duszy. Człowieka budują odpowiedzi na trudne pytania, prawda wszak wykuwa się w ogniu dyskusji, a aforyzm jest dobrym paliwem, który krystalizuje opinie – wyjaśnia Łukasz Zimnoch.

Sobotnią inaugurację ekspozycji dr Łukasz Zimnoch wzbogacił gawędą pt. "Śląsk w sztuce". Bohaterami tej niezwykle interesującej opowieści byli: Theodor Erdman Kalide, Michael Willmann, Ewald Gawlik, Blanka de Paiva i hrabia von Lichnovsky, a także Jerzy Ziętek.

Projekt pn. "Ławkowe myślniki" został zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

Fot. tytułowe: Łukasz Zimnoch/ galeria: zdjęcia własne

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Park ŚląskiAleja Gwiazdławkowe myślnikiŁukasz Zimnoch

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA