REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowska policja podsumowuje długi czerwcowy weekend na drogach. "Można zaliczyć go do bezpiecznych"

Na Sygnale

Za nami długi czerwcowy weekend, podczas którego, jak co roku, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali chorzowscy stróże prawa. Częstsze kontrole trzeźwości, prędkości czy stanu technicznego pojazdów, to tylko część z przeprowadzonych w tym czasie działań.

W minioną środę rozpoczął się długi czerwcowy weekend dlatego też, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, na chorzowskich drogach pojawiła się zwiększona liczba patroli. Mundurowi nie tylko sprawdzali czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, ale też kontrowali stan ich trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to czy wszyscy jadący w samochodach mają zapięte pasy.

Jak wynika ze statystyk, weekend ten można zaliczyć do bezpiecznych.

- Dzięki wytężonej pracy mundurowych na drogach naszego miasta doszło jedynie do jednego wypadku i 8 kolizji - informuje KMP w Chorzowie.

W ciągu tych kilku dni za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego ukarano ponad 120 osób. Ponadto zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców oraz 7 będących pod wpływem narkotyków.

Chorzowscy mundurowi wciąż apelują o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek nie tylko kierowców, ale też osoby, które niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu.

- Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nietrzeźwych kierujących! - podkreślają stróże prawa z KMP w Chorzowie.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


długi weekendkontrolestatystyki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny