REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami finał programu "Bezpieczne życie"

Na Sygnale

W miniony poniedziałek w chorzowskim Skansenie odbyło się uroczyste zakończenie XV edycji programu "Bezpieczne życie". W trakcie jego trwania funkcjonariusze służb miejskich zaprezentowali różnego rodzaju pokazy, z kolei najmłodsi wyszli na scenę z przygotowanymi wcześniej występami artystycznymi.

"Bezpieczne życie" to program skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest upowszechnianie wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacji zagrożenia, które może zdarzyć się w okolicy domu, szkoły lub podczas wakacji. W poniedziałek 20 czerwca na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbył się finał jego XV już edycji.

Wydarzenie to rozpoczęło się widowiskiem artystycznym dla dzieci pt. "Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła”, którego to bohaterowie są głównymi postaciami programu, uczącymi najmłodszych odpowiedniego zachowania. W dalszej części pikniku uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej występy artystyczne, a następnie reprezentanci szkół wzięli udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa.

W trakcie finału dzieci mogły też bliżej poznać pracę chorzowskich policjantów, zasiąść za kierownicą radiowozu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sznupkiem, czyli uwielbianą przez maluchy policyjną maskotką. Ponadto wzięły udział w przygotowanych przez strażaków pokazach z zakresu ratownictwa technicznego oraz pokazie tresury i umiejętności psa ratowniczego.

Na zakończenie, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń oraz bezpiecznych zachowań, podczas zbliżających się wakacji.

W sumie w wydarzeniu udział wzięło 1900 uczniów z 20 szkół, wraz z nauczycielami oraz opiekunami.

Fot. KMP Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


skansenpolicjastrażbezpieczne życieprogramfinał

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny