REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pasmanteria przy ul. 3 Maja zostanie zamknięta. Trwa wyprzedaż ostatnich produktów [ZDJĘCIA]

Miasto

Znana i lubiana przez chorzowian Pasmanteria mieszcząca się przy ul. 3 Maja ma za sobą kilka niełatwych miesięcy. Sytuacja ta zmusiła właścicielkę do podjęcia stanowczego kroku.

Galeria zdjęć


Chorzowska Pasmanteria, znajdująca się obecnie na ul. 3 Maja 27, działa już od 1992 roku. Na jej otwarcie zdecydowała się Pani Wanda Malik, która straciła pracę i postanowiła otworzyć coś własnego. W ciągu tych 30 lat lokalizacja hurtowni, która z czasem przekształciła się w sklep z wyrobami pasmanteryjnymi, zmieniała się kilkukrotnie, to jednak nie przeszkodziło w zachowaniu stałych klientów. Wśród nich znajdowali się pracownicy teatrów i zakładów krawieckich, jak również miłośnicy robótek ręcznych czy grupy dzieci z pobliskich szkół.

Zakład cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie ze względu na wysokiej jakości towar sprowadzany z zagranicy oraz ogromny wybór, jaki oferował asortyment. Taki pozostał do tej pory, dzięki czemu kupujący mogą zaopatrzyć się w różnego rodzaju guziki, taśmy, wstążki, zamki oraz nici. Ponadto w sprzedaży znajdują się także obrazy i hafty, które w wolnej chwili Pani Wanda wykonuje wraz ze swoim mężem.

Choć początkowo nie można było narzekać na brak klientów, z czasem zaczęło to się zmieniać. Dzisiejszy klient woli kupić gotowy produkt, niż zrobić coś samodzielnie. Z biegiem czasu w okolicach będzie coraz mniej tego typu miejsc. 

- Są takie dni, że w kasie jest 15 zł, a niestety lokal trzeba jakoś utrzymać - mówi Pani Wanda.

Okoliczności te zmusiły Panią Wandę do podjęcia trudnej decyzji, jaką jest zamknięcie Pasmanterii. 

- Będzie bardzo szkoda, to jednak jest 30 lat życia - komentuje wzruszona właścicielka. 

Choć nie będzie łatwo pożegnać się z miejscem, które przez te wszystkie lata przyniosło mnóstwo wspomnień, Pani Wanda stara się zauważyć też dobre strony tej sytuacji.

- Już od 17 lat jestem na emeryturze, więc teraz będę mogła iść na zasłużony odpoczynek - podsumowuje.

Pasmanteria będzie otwarta jeszcze tylko do końca lipca i do tego czasu potrwa wyprzedaż całego asortymentu w obniżonej nawet o połowę cenie. Odwiedzać ją można od poniedziałku do piątku w godz. 10-15 oraz soboty w godz. 9-12.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


pasmanteriazamknięciewyprzedażasortyment

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny