AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wywiad Playarena - FC Korea. "Przede wszystkim kondycyjnie jesteśmy silni"

Chorzowskie Komentarze

W cyklu wywiadów dla Playarena Chorzów, cyklicznie czeka na Was rozmowa z zawodnikiem jednego z zespołów tych rozgrywek. Kolejnym naszym gościem został Sebastian Witerski z występującej w 1 Lidze drużyny FC Korea. Pojawiła się również nominacja na kolejny wywiad!

REKLAMA

Jakub Brzozowicz: Porozmawiajmy nieco o Waszym zespole. Przypomnij jak długo występujecie już w rozgrywkach chorzowskiej Playareny? Jak zebraliście zespół?

Sebastian Witerski: To jest nasz debiutancki sezon. Przede wszystkim nasz zespół składa się z chłopaków z osiedla świętochłowickiej "Korei". Stąd też pochodzi nazwa zespołu, jak można się domyśleć. 

Playarena to nie jedyne rozgrywki w których bierzesz udział?

Ja gram jeszcze w futsalu (Piast Gliwice, red.), chłopacy grają na dużym boisku jeszcze. 

Jak zatem ma się poziom gry w Playarenie to starć z drużynami klasowymi?

Przede wszystkim różnica jest w doświadczeniu. Graliśmy sparingi z drużynami z Ekstraligi, powiedzmy że poziom jest zbliżony. Jeśli chodzi o czołowe zespoły np. w futsalu, no to jest jednak przepaść. 

Poza niedzielnymi meczami ligowymi trenujecie z zespołem w tygodniu? 

Zdarza się, ale nie jest to cykliczne. Raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie staramy się potrenować. Wiadomo, że przygotowujemy się pod przeciwników ale często też weryfikuje to dany mecz. 

Co lub kto Twoim zdaniem jest Waszym najsilniejszym ogniwem?

Myślę że przede wszystkim kondycyjnie jesteśmy silni. Najstarszym zawodnikiem jestem ja, a mam 23 lata! Większość trenuje po 5 - 6 razy w tygodniu. Do tego dochodzi liczebność kadry. 

Jak oceniasz Wasze występy w tym sezonie i jakie plany na przyszłość? 

Póki co jesteśmy liderem i myślę, że jest z czego być zadowolonym. W planach na pewno chcemy grać w Ekstralidze. Z bliższych terminów to turniej "3 rogi karny" i jeszcze w tym sezonie Puchar Ligi, gdzie chcemy zaprezentować się jak najlepiej. 

Dziękuję za rozmowę. Pozostaje Ci jeszcze nominować zespół do kolejnego wywiadu. 

Nominuję Maciejkowice. Myślę, że poziomem jest to jedna z najlepszych drużyn tej ligi. Dzięki i do zobaczenia na boisku!

Materiał promocyjny partnera
 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Playarena ChorzówwywiadkomentarzSebastian WiterskiFC Korea

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA