AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Muzeum Hutnictwa nominowane w konkursie Zabytek Zadbany!

Kultura

Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłosił nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany. Wśród nich znalazło się chorzowskie Muzeum Hutnictwa.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, którego celem jest promocja postaw właściwej opieki nad zabytkami oraz propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 100 zabytków, z czego, po ocenie formalnej, zakwalifikowało się 88 obiektów z 16 województw. Zgłoszenia oceniane są w 6 kategoriach, takich jak: utrwalanie wartości zabytkowej obiektu, rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu, adaptacja obiektów zabytkowych, architektura i budownictwo drewniane, zabytki techniki oraz w kategorii specjalnej - właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem.

W maju odbyły się obrady jury, podczas których dokonano nominacji w poszczególnych kategoriach. Wśród nominowanych z terenu województwa śląskiego w kategorii zabytków techniki znalazło się chorzowskie Muzeum Hutnictwa.

Przyznanie nagród laureatom i wyróżnionym wyłonionym spośród nominacji oraz tytułów laureatów kategorii specjalnej nastąpi na uroczystej gali, która odbędzie w listopadzie br. 

Fot. T. Zakrzewski/ Muzeum Hutnictwa

Martyna Majewicz

Udostępnij:


konkursZabytek ZadbanynominowaniMuzeum Hutnictwa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny