AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zmiana oferty Kolei Śląskich

Inne

W poniedziałek 16 maja zaczęły obowiązywać zmiany w ofercie biletowej Kolei Śląskich. Skorygowany został cennik, a część z do tej pory dostępnych biletów wycofano ze sprzedaży.

Jak poinformowały Koleje Śląskie, w związku z dalszymi planami rozbudowy siatki połączeń, znaczącym ulepszaniem i odnawianiem taboru oraz wzrostem kosztów u części wykonawców świadczących usługi dla KŚ, niezbędne było skorygowanie dotychczasowej taryfy.

Z dniem 16 maja Koleje wprowadziły aktualizację w swojej ofercie, polegającą m.in. na korekcie cennika podstawowego dla biletów dziennych, miesięcznych i kwartalnych (przy zachowaniu taryfy kilometrowej). Nowością jest wprowadzenie, zgodnie z wnioskami pasażerów pracujących w systemie hybrydowym, specjalnego biletu 5-dniowego. Bilet ten uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów na wskazanej na bilecie relacji przez 5 kolejno następujących po sobie dni. Kolejną zmianą jest wycofanie ze sprzedaży: biletów miesięcznych i kwartalnych na przejazdy tylko w jedną stronę, biletów miesięcznych z ulgą 30% i 50% (sprzedawanych w ramach oferty dla firm) oraz oferty EUROWEEKEND, jak również biletów liniowych na wybranych trasach, cieszących się najmniejszym zainteresowaniem podróżnych.

Oferty takie jak: RODZINA, Śląskie dla Rodziny - KDR, bilety grupowe, bilety zintegrowane SUPERPAKIET i SUPERBILET, bilety sieciowe SILESIA24/EUROSILESIA24 oraz SENIOR 60+ zostaną utrzymane.

W związku z powyższą aktualizacją zapewnione zostanie: ujednolicenie zniżek dla biletów podstawowych (dziennych, miesięcznych i kwartalnych), zwiększenie ulgi z 20% na 25% w ramach oferty SENIOR 60+, zwiększenie ulgi z 5% na 10% w ramach przejazdów na podstawie biletu „Tam i z powrotem” oraz łatwiejsze nabywanie biletu (wraz z jednoznacznie przypisaną właściwą ulgą) w systemach sprzedaży elektronicznej.

Komunikacja na trasie Katowice - Tarnowskie Góry

Przypominamy, że trwają prace modernizacyjne na odcinku linii kolejowej nr 131 z Chorzowa do Tarnowskich Gór, w związku z czym pociągi nie będą kursować na tej trasie przez najbliższe dwa lata. Aby zminimalizować te niedogodności od 13 marca Zarząd Transportu Metropolitalnego i Koleje Śląskie wzajemnie honorują wybrane bilety okresowe.

Zakres honorowanych biletów Kolei Śląskich ważnych na trasie Katowice - Tarnowskie Góry również uległ zmianie z dniem 16 maja. Ich wykaz można znaleźć <<TUTAJ>>. Co ważne – bilety, które zostały zakupione przed tym dniem, uprawniają pasażerów do podróżowania liniami ZTM na dotychczasowych zasadach do zakończenia okresu ich ważności.

Fot. Koleje Śląskie

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Koleje ŚląskietaryfacennikbiletyzmianaZTM

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny