AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wywiad z kapitanem - EUVIC. "Powolutku toczymy do przodu"

Chorzowskie Komentarze

W cyklu wywiadów dla Playarena Chorzów, co tydzień czeka na Was rozmowa z kapitanem jednego z zespołów tych rozgrywek. Pierwszym naszym gościem został Łukasz Szrama z występującej w Ekstralidze drużyny EUVIC. Bądźcie czujni - może następnym razem telefon naszego redaktora zadzwoni właśnie do Ciebie!

REKLAMA

Jakub Brzozowicz: Witam Cię Łukaszu! Porozmawiajmy nieco o Waszym zespole. Jak długo występujecie już w rozgrywkach chorzowskiej Playareny?

Łukasz Szrama: Cześć! W samej Playarenie jest to dopiero pierwszy sezon, ale nasza drużyna wcześniej grała w Rudzkiej Lidze Orlików przez 4 sezony.

Nazywacie się EUVIC, to znaczy, że jest to coś w rodzaju drużyny firmowej, stąd się znacie?

Dwóch chłopaków pracuje w EUVIC-u i tam udało się złapać sponsora, żeby pograć w Playarenie. A tak to my się znamy ze szkół, z podwórek, z innych drużyn gdzie graliśmy razem na hali. Praktycznie cały czas te same środowisko, te same osoby.

Czy w takim razie trudno było zebrać skład? Ostatnio niektóre zespoły miewają z tym problemy. 

Na hali gramy już praktycznie 10 lat pod inną nazwą - tam gramy jako Contra w Chorzowie. Część chłopaków kiedyś grała ze mną w ciągle istniejącej drużynie HKS Centrum, no i część chłopaków połapaliśmy z takiego zwykłego naszego grania "osiedlowego". Nie było ciężko, wszyscy chętni i tak powolutku toczymy do przodu. 

Poza niedzielnymi meczami ligowymi trenujecie z zespołem w tygodniu? 

Rozgrywamy takie gierki węwnętrzne, to zazwyczaj ma miejsce we wtorki gdzieś na orliku. Do tego w czwartki najczęściej mamy wynajmowany Football-On na Czarnym Lesie i tam często rozgrywamy sparingi z drużynami z Playareny. W ogólnym rozrachunku przynajmniej raz w tygodniu coś tam jeszcze kopiemy poza playareną. 

Jak oceniasz występy EUVIC w tym sezonie? 

Dopiero się wdrażamy, zobaczymy jak to będzie szło dalej. Patrząc na to w jaki sposób traciliśmy punkty w obu rundach to myślę, że to nie jest dobry rezultat dla nas! Spodziewaliśmy się zdecydowanie wyższej pozycji i też sądzę, że jest ta pozycja w zasięgu. Jak tak między sobą rozmawiamy, to na pewno poza zasięgiem jest drużyna Tiki-Taka - to jest ekipa bardzo mocna. W pierwszym spotkaniu dostaliśmy od nich mocno "wkopane"! Ale to też był nasz pierwszy mecz i boisko nas trochę zaskoczyło, bo jest trochę węższe i krótsze niż klasyczne orliki. Drugi mecz już był bardziej wyrównany, chociaż wynik tego nie pokazuje. PGG Hajery też wyskoczyły mocno do góry, natomiast wszystkie pozostałe drużyny są moim zdaniem w zasięgu naszych możliwości. 

Wasze cele na kolejny sezon? 

Jak wystartowaliśmy w tym roku, to liczyliśmy sobie na to aby się spokojnie utrzymać, gdzieś w tej połowie tabeli. To dajemy radę zrobić, bo jesteśmy na 7. miejscu teraz. Przyszły sezon? Powalczyć o wyjazd na półfinały, to jest taki nasz cel. 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

Dzięki, piona!

Materiał promocyjny partnera

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Playarena ChorzówwywiadkomentarzŁukasz Szrama

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA