REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Parku Śląskim powstanie pole kempingowe i namiotowe

Turystyka

Park Śląski ogłosił właśnie konkurs ofert na dzierżawę terenu pod pole namiotowe i kempingowe oraz prowadzenie w tym miejscu działalności gastronomicznej. Ma ono powstać na terenie po dawnym parku linowym od strony ulicy Złotej i alei Dojazdowej.

REKLAMA

Ten prawie 1,5-hektarowy obszar to wymarzone miejsce na wypoczynek. Jego usytuowanie sprawia, że każdy poczuje tutaj kontakt z przyrodą. Wszechobecna zieleń, śpiew ptaków, stanowisko do biwakowania i budynek służący obsłudze gastronomicznej – słowem gotowa baza turystyczna.   

Działka jest uzbrojona w sieć energetyczną, ma dostęp do sieci wodociągowej. W budynku znajdują się sanitariaty. Tuż obok - również na terenie Parku Śląskiego - powstał przestronny parking, który od działki dzieli raptem kilkadziesiąt metrów.
  
Cały teren jest ogrodzony, posiada dwie bramy wjazdowe. Na miejscu znajduje się kilkanaście latarni - zapewnia to poczucie bezpieczeństwa. Ogromnym atutem jest dogodne skomunikowanie z Drogową Trasą Średnicową oraz autostradą A4. 

Pomysł wpisuje się w szeroką ofertę turystyczną, z którą w tym sezonie wychodzi Park Śląski. Głównym jej elementem jest uruchomienie Biletu Wspólnego, dzięki któremu goście Parku Śląskiego będą mogli skorzystać z całej palety atrakcji Zielonych Płuc Śląska. 

Na Bilet Wspólny składają się: przejażdżka Kolejką Linową Elką, pobyt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, wstęp do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, wizyta w Muzeum „Górnośląskim Parku Etnograficznym”, czyli w popularnym skansenie, a także zwiedzanie Stadionu Śląskiego i Planetarium Śląskiego, którego otwarcie po gruntownej modernizacji zaplanowano na czerwiec tego roku. 

- Skorzystanie w pełnym wymiarze z tak wielu atrakcji jednego dnia wydaje się niemożliwe do zrealizowania, dlatego wybierając się do Parku Śląskiego z Biletem Wspólnym warto zaplanować nocleg. Uruchomienie pola kempingowego i namiotowego dla naszych gości, da im okazję do skorzystania z komfortowego a jednocześnie przystępnego cenowo noclegu, po którym będą mogli w kolejnym dniu cieszyć się z pobytu na całym terenie Parku Śląskiego – zaznacza Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. 

Pole kempingowe otwiera Park Śląski na jeszcze szerszą grupę turystyczną związaną z karawaningiem. Ta branża w ostatnich latach rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie. Nowe pole kempingowe w samym sercu aglomeracji śląskiej z pewnością będzie stałym punktem na mapie właścicieli kamperów i przyczep kempingowych. 

Źródło: Informacja prasowa

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Park Śląskikonkursdzierżawakempingnamiotbiletkarawaning

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA