AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zepsuta winda w Dziennym Domu Pobytu w Chorzowie. "Nie jesteśmy w stanie sami pokryć tych kosztów"

Kontakt24

Ośrodek Wsparcia - Dzienny Dom Pobytu prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Chorzowie boryka się z awarią windy. Placówki nie stać na drogą naprawę.

REKLAMA

Chorzowski ośrodek przeznaczony jest dla osób powyżej 24 roku życia, niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim. To pierwsza tego typu placówka w mieście, która oferuje usługi dla tej grupy potrzebujących. Wsparcie oferowane przez Dzienny Dom Pobytu często jest jedynym sposobem, aby rodzice niepełnosprawnych osób mogli prowadzić normalne życie. Podopieczni ośrodka są to osoby wymagające całodziennej opieki.

Niestety, w ośrodku pojawił się duży problem - zepsuła się winda. Placówka znajduje się na 1-szym piętrze budynku i w tej sytuacji pracownicy muszą samodzielnie transportować swoich podopiecznych po schodach. Jest to ogromne utrudnienie, ponieważ wiele z tych osób porusza się wyłącznie na wózkach inwalidzkich. 

Podczas prac konserwayjnych windy zdiagnozowano usterkę i przekazano ośrodkowi ofertę naprawy. "Stwierdzono konieczność wymiany suwaków, rygla oraz oleju w agregacie hydraulicznym" - koszt takiego przesięwzięcia to około 7,4 tys złotych. Kosztowna naprawa nie mieści się w budżecie.

- Ośrodek znajduje się na piętrze, a nasi podopieczni w większości poruszają się na wózkach. Prosimy Was o pomoc, gdyż nie jesteśmy w stanie sami pokryć tych kosztów - zwraca się do ludzi dobrej woli Pani Jolanta Głogowska, kierowniczka ośrodka.

Dom Pobytu nie może sfinansować naprawy, po prostu brakuje im na to środków. Dlatego zwracają się o pomoc. Każdy, kto chciałby wesprzeć chorzowską placówkę, może przekazać środki na podany nr konta:

25 1050 1243 1000 0023 3494 4515 
z dopiskiem " darowizna OW- DDP winda" 

lub poprzez serwis Siepomaga:
https://www.siepomaga.pl/psonichorzow

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


dzienny dom pobytuośrodek wsparciapsoniwindanaprawapomocwsparcie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA