AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Nie można się poddawać, trzeba przetrwać każdą burzę". Diamentowe, szmaragdowe i złote gody odbyły się w chorzowskim CIM [ZDJĘCIA]

Miasto

W nieco zmienionej formie z powodu pandemii odbyły się uroczystości obchodów godów chorzowskich małżeństw, które w tym roku przeniesiono do Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Pary, które tak wiele lat wytrwały w związku małżeńskim otrzymały podziękowania i upominki z rąk przewodniczącego Rady Miasta, Waldemara Kołodzieja.

Galeria zdjęć


Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia zgromadzonych par małżeńskich, a było ich ponad 20. Świętowano diamentowe, szmaragdowe oraz złote gody, czyli kolejno 60, 55 i 50 lat po ślubie.

-Te wspólnie przeżyte ponad pół wieku to dowód miłości, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty małżeństwa, to wreszcie wzór i piękny przykład dla wszystkich tych, którzy dzisiaj zamierzają zawrzeć związek małżeński - przekazał jubilatom Adam Broniszewski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. -Życzyć by sobie należało, aby wszystkie małżeństwa były tak trwałe jak Wasze - skwitował. 

Z powodu pandemii zabrakło wspólnej biesiady i rozmów przy tradycyjnym ciasteczku. Małżeństwa z okrągłym jubileuszem otrzymały z rąk przewodniczącego Rady Miasta Chorzowa, Waldemara Kołodzieja okolicznościowe medale. Diamentowe małżeństwa uhonorowane zostały medalami od Prezydenta Chorzowa z wizerunkiem patrona Miasta, świetego Floriana. "Złoci" zaś otrzymali medale od Prezydenta Państwa, które również uroczyście wręczył Waldemar Kołodziej.

-Trzeba trochę tolerancji, cierpliwości i zrozumienia - mówi Pani Jolanta Patalong, która z mężem obchodzi złote gody. -Nie można się poddawać, trzeba przetrwać każdą burzę i później to skorygować - dodaje. -To sztuka kompromisu - podsumowuje mąż Roman, który w żonie najbardziej ceni urodę, jej miłość i gospodarność. 

Spotkanie uświetnił występ akordeonisty, który nagrodzony został gorącymi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominek w postaci zestawu porcelany.

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


diamentoweszmaragdowezłotegodycentrumintegracjimiędzypokoleniowejcimusckołodziejbroniszewski

Komentarze

patricia dooley
Thanks to Mr Jose for making my fifth withdrawal possible. I'm here to share an amazing life changing opportunity with you all. it is a legit and genuine investment platform which can earn you as much as 7,570 Euros in a week from an initial investment of just 700 Euros. I am living proof of this great investment opportunity. If anyone is interested in trading on crypto and wants to earn weekly contact Jose via whats-app: +12012937434 or email: Josegonzales87958@gmail.com

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny