AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przerwana passa chorzowskich szczypiornistek. "Niebieskie" przegrywają w Legnicy

"Niebieskie" nie dokończą rundy 1 Ligi Kobiet z kompletem zwycięstw. Niespodziankę sprawił zespół UKS Dziewiątka Legnica, pokonując u siebie KPR Ruch Chorzów 30:28.

Przed ostatnim meczem kolejki Ruch był w bardzo komfortowej sytuacji w tabeli i z kompletem zwycięstw mierzył się z czwartym zespołem rozgrywek. "Niebieskie" liczyły na dziesiąte zwycięstwo z rzędu, niestety uległy rywalkom w wyjazdowym spotkaniu w Legnicy.

Wyrównana pierwsza część spotkania zwiastowała emocje do samego końca. Gospodynie szybko objęły prowadzenie, doprowadziły do wyniku 4:1 i Ruch musiał "gonić" od samego początku. Prowadzenie podopiecznych Jarosława Knopika pojawiło się na tabeli wyników dopiero przy rezultacie 7:8, lecz po chwili znów na czoło wyszła Dziewiątka i było już 10:8. "Niebieskie" znów złapały rytm i do przerwy prowadziły 15:17.

W drugiej połowie Ruch wyszedł na czterobramkowe prowadzenie i wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą. Nic bardziej mylnego - "Niebieskie" zaczęły się mylić, łapać kary, a obrona Legnicy broniła szczelnie. Jeszcze kilka minut przed końcem wynik był remisowy - 28:28. Końcówka jednak należała do UKS-u i potyczka zakończyła się jej zwycięstwem 30:28.

KPR Ruch przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie, mimo to nadal jest liderem swojej grupy 1 Ligi, mając tyle samo zgromadzonych punktów co drugi MTS Żory.

"Niebieskie" wrócą do rozgrywek 1 Ligi już w lutym, tymczasem w styczniu przed nimi jeszcze 4 spotkania w ramach MOL Ligi. Najbliższe w sobotę, 15 stycznia o godzinie 17:00 w hali MORiS.

UKS Dziewiątka Legnica - KPR Ruch Chorzów 30:28 (15:17)
KPR Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska - Jasinowska 3, Polańska 10, Wilczek 1, Tyszczak 1, Masiuda 1, Kiel, Radlak, Grabińska 4, Stokowiec 4, Masałowa 4.
UKS Dziewiątka: Trojanowska - Gajos 3, Kocińska 4, Gdula, Kozak 8, Wojciechowska 8, Swędrak, Sośnicka, Ścisłowicz 1, Doroba 2, Jaroniewska 2, Szuk, Drozdowska 2.