AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

KPR Ruch Chorzów rozpoczął 2022 rok od porażki z DHC Pilzno

Nie było niespodzianki w Pilźnie, faworyt spotkania pokonał KPR Ruch Chorzów 31:22 w 13 kolejce MOL Ligi.

"Niebieskie" zaatakowały na początek spotkania ze skrzydeł, opłacało się to i po dwóch bramkach Natalii Stokowiec i jednej Sabiny Radlak objęły prowadzenie 3:2. Później podopiecznym Jarosława Knopika zabrakło skuteczności, czego nie ułatwiała bramkarka DHC Pilzno, reprezentantka Czech, Karin Rezacova. W drużynie gospodarzy brylowała najskutecznia zawodniczka MOL Ligi, Veronika Galuskova i DHC zaczęło powoli "odjeżdżać" Ruchowi. Do przerwy 15:11.

W drugiej połowie zawodniczki zapewniły nam emocje na najwyższym poziomie i tylko dla osób o mocnych nerwach. Poczatek tej części spotkania należał do zespołu czeskiego, który wyszedł na 7 bramek przewagi. Szczypiornistki chorzowskiego zespołu postanowiły jeszcze zawalczyć o dobry wynik i udało im się zmniejszyć przewagę gospodyń do 4 bramek w 47 minucie meczu. Końcówka to jednak dominacja Pilzna i tak z wyniku 23:19 zrobiło się 31:22 i takim rwzultatem zakończyła się potyczka.

Była to dla Ruchu ostatnia kolejka pierwszej rundy MOL Ligi, zakończona na 12-tym miejscu w tabeli wśród 14 zespołów. Jak wiemy, celem nr jeden dla podopiecznych Jarosława Knopika jest awans do Superligi. Dziś kolejne spotkanie, które zamknie pierwszą rundę rozgrywek w Polsce. Przed Ruchem walka o dziesiąte zwycięstwo z rzędu w wyjazdowym meczu z zespołem UKS Dziewiątka Legnica.

DHC Pilzno - KPR Ruch Chorzów 31:22 (15:11)