AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Mundurowi uratowali dwie osoby, które chciały popełnić samobójstwo. Policja apeluje o czujność

Na Sygnale

3-go stycznia chorzowscy policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii. To nie pierwszy raz, gdy stróże prawa z chorzowskiej jednostki ratują ludzkie życie.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło po godzinie 21-szej. Zgłaszający rodzic przekazał, że jego 24-letnia córka chce odebrać sobie życie. Informacja dotycząca zaginionej natychmiast trafiła do wszystkich patroli w mieście. Dzięki natychmiastowym działaniom oraz ogromnemu zaangażowaniu mundurowi namierzyli i dotarli do desperatki, nim doszło do tragedii. Kobieta trafiła pod właściwą opiekę.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło tuż przed godziną 22. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że obawia się o życie swojego znajomego. Miał on powtarzać, że nie chce już żyć i idzie skoczyć z wiaduktu. Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się dobrze, a 40-latek trafił pod właściwą opiekę.

Ciche wołanie o pomoc

Osoby planujące popełnić samobójstwo często dają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich zachowań. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować czyjeś życie. Okażmy zrozumienie i chęć pomocy. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów:

• Telefon Zaufania dla Dorosłych – telefon 116 123
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – telefon 116 111
• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – telefon 800 12 12 12

KLIKAJĄC TU - możesz znaleźć numery telefonów innych linii dedykowanych różnym problemom, gdzie można się zwrócić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112!

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz posiadać ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Źródło: KMP Chorzów

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


policjasamobójstwotelefonzaufaniapokonaćkryzys

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny