AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Magiczne Ilustracje Miast" wyjątkowy wernisaż w Galerii Spełnionych Marzeń [ZDJĘCIA]

Kultura

Galeria Spełnionych Marzeń zaprasza na wernisaż "Magiczne Ilustracje Miast". Zobaczymy tam znane nam obiekty najbliższej i dalszej okolicy w akwarelowym, nieco bajkowym wykonaniu Anny Liwii Strutyńskiej.

Galeria zdjęć


Autorka wystawy pokazuje w swoich pracach miejsca naszej codzienności, okraszone surrealistycznymi elementami w barwach kolorowej akwareli. Tak przedstawione obiekty rozjaśnione artystyczną wizją, mają za zadanie zwrócić uwagę na ich piękno i dodać tytułowej magii do naszej codzienności. Wernisaż skupia się przede wszystkim na miejscach nam znanych, czyli Chorzowie i Katowicach. Znajdziemy także w nim miejsca kojarzone z turystyką.

-Mają one za zadanie przywoływać nasze wspomnienia. Surrealistyczne elementy są nośnikiem przejścia do naszych wspomnień; flaming, balon czy parasolka są symbolem  przeniesienia w ten nasz świat emocji, uczuć – mówi Anna Liwia Strutyńska, autorka wystawy.

To już 62-ga wystawa w przeciągu 21 lat działalności Galerii Spełnionych Marzeń przy Klubie "Pokolenie" Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na wernisażu możemy zobaczyć około 30 prac, są one dostępne od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 do 20:00. Wydarzenie nie jest biletowane, zatem każdy może obejrzeć wyjątkowe grafiki całkowicie za darmo.

-Akwarele Pani Anny są magiczne dosłownie i w przenośni. Pokazują miasta, przede wszystkich Chorzów i Katowice. Warto przyjść zobaczyć, robią wrażenie! Trudno subiektywnie mówić o atrakcyjności prac, mnie osobiście bardzo się podobają – mówi Krzysztof Łazikiewicz, prowadzący chorzowską galerię.

Przedsmak tego co oferuje wystawa możecie zobaczyć na zdjęciach. Znajdziemy w niej odniesienia do świata bajek, surrealizmu i popkultury. Fotografia nie odda jednak "żywego" obrazu, który swoim formatem i kolorytem sprawia zupełnie inne wrażenie i oferuje wyjątkowe odczucia. Nie trzeba wierzyć nam na słowo, zapraszamy do obejrzenia wystawy osobiście. Potrwa ona do końca stycznia 2022 roku.

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


kulturagaleriaspełnionychmarzeńpokolenieklubannastrutyńskakrzysztofłazikiewiczmagiczneilustracjemiast

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława