AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jak wybrać fundusz ETF do inwestycji?

Inne

Analiza prospektu emisyjnego

Jak wybrać fundusz ETF do inwestycji?

Fundusze ETF stanowią jedne z najbardziej rozpowszechnionych papierów wartościowych, o innowacyjnym charakterze działania. Na jego szczególną popularność wpływają przede wszystkim niskie koszty związane z inwestycją, a także zwiększona płynność, umożliwiająca sprzedaż bądź kupno jednostki w trakcie trwania tej samej sesji giełdowej. Dowiedz się jak wybrać fundusz ETF do inwestycji!

Przed wyborem odpowiedniego ETF warto podjąć lekturę prospektu emisyjnego danego funduszu, odnoszącego się do informacji na temat emisji papierów wartościowych, a także:

  1. imiona i nazwiska menadżerów funduszu
  2. sytuacji finansowej
  3. perspektyw rozwoju
  4. czynników ryzyka związanych z inwestycją

Zapoznanie się z tego rodzaju dokumentem stanowi solidną podstawę do dalszej analizy w kierunku wyboru odpowiedniego funduszu ETF do inwestycji.

Sprawozdanie okresowe ETF

Po zapoznaniu się z prospektem emisyjnym, warto zwrócić uwagę na sprawozdanie okresowego danego funduszu ETF. Z perspektywy inwestora, po zapoznaniu się ze wspomnianym dokumentem będziesz bogatszy o wiedzę z zakresu m.in. aktualnej sytuacji na rynku, zeszłorocznych wyników funduszu, zakupów i sprzedaży instrumentów posiadanych przez fundusz i wiele innych.

Analiza geograficzna funduszy ETF

Dokonując wyboru funduszu ETF do inwestycji, której można dokonać m.in. na platformie Saxo forex broker, warto skorzystać również z analizy geograficznej. Pomimo tego, iż jest to proces czasochłonny, pozwala on nabyć znacznie większej świadomości co do danego instrumentu.

W przypadku dostępu do giełd na całym świecie, warto wyjść od pomysłu inwestycyjnego oraz ustalenia proporcji aktywów, aby w następnym kroku przejść do dobór odpowiednich aktywów za pomocą opisanego niżej skanera ETF. Doskonałym narzędziem jest również tzw. "backtesting", umożliwiający dokonanie symulacji historycznej stopy zwrotu z portfela. Tego rodzaju metoda pozwala na dostosowanie kształtu portfela do Twoich preferencji, wybierając m.in. sposób jego balansowania.

Darmowe skanery ETF

Wybierając odpowiedni fundusz ETF do inwestycji, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednego z dostępnych skanerów, pozwalających wyszukać instrumenty zgodnie z podanymi kryteriami. Filtracja na podstawie danych geograficznych, typów rynku, klasy aktywów, a także stopy zwrotu za dane okresy, pozwala na dokładniejsze zapoznanie się z funduszem, w celu świadomego podjęcia decyzji o inwestycji. Darmowe skanery zawierają również wykresy przedstawiające historyczne notowania instrumentu, a także roczne opłaty związane z jego posiadaniem.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny