AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Większość chorzowskich parafii rezygnuje z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej

Miasto

Podobnie jak w roku ubiegłym, w większości parafii nie będzie tradycyjnej formy kolędy "od drzwi do drzwi". Kapłani odprawią msze intencyjne dla konkretnych lokalizacji. W większości parafii istnieje możliwość, aby przyjąć księdza w swoim mieszkaniu po wcześniejszym zgłoszeniu.

Z powodu pandemii koronawirusa zastosowano alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych wizyt duszpasterskich w okresie świątecznym. Księża odprawią msze święte kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Większość parafii umożliwi również przyjęcie kolędy u siebie w domu, wtedy trzeba zgłosić chęć zapisując się z odpowiednim wyprzedzeniem. Księża podczas wizyty będą stosowali się do zaleceń covidowych, utrzymując dystans i mając na sobie maseczkę. Najczęściej nie będą im towarzyszyć ministranci.

Dwie parafie zdecydowały się na przeprowadzenie kolędy w zwyczajowej formie. Parafia Ducha Świętego informuje, że kolędę rozpocznie po świętach Bożego Narodzenia, szczegóły przekazane będą wkrótce. Parafia św. Jadwigi również wybrała taką formę wizyty, informując o tym, że wszyscy kapłani są zaszczepieni, będą w maseczkach i zachowają dystans.

Parafia św. Józefa jako jedyna w Chorzowie zrezygnowała z odwiedzania wiernych w ich domach.  Podobnie jak w roku ubiegłym tamtejsza parafia zaprasza na eucharystie w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, w okresie między świętami a Sylwestrem.

Pozostałe chorzowskie parafie zachęcają do udziału w mszach świętych "kolędowych". W każdej z nich istnieje również możliwość, aby przyjąć księdza w swoim mieszkaniu po wcześniejszym zgłoszeniu. Często na takiej formie kolędy zależy wiernym, którzy przeprowadzili się i zależy im na poświęceniu miejsca zamieszkania. Szczegóły w ustaleniu terminu wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych parafii, lub dowiemy się o nich na miejscu. 

W Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie – Maciejkowicach, z przyczyn zdrowotnych nie zapadła jeszcze decyzja o możliwych wizytach Kapłana u siebie w domu. Odprawione zostaną msze święte "kolędowe" w intencji mieszkańców. 

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


parafiakościółkolędawizytaduszpasterska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława