AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Grupa znajomych wyremontowała pokój potrzebującej rodzinie. Zobacz efekty!

Miasto

Niczym w popularnym programie telewizyjnym wyremontowali pokój chorzowskiej rodzinie w potrzebie. Bez blasku fleszy, po cichu, za własne pieniądze, w swoim wolnym czasie. Poznajcie ekspertów od ekspresowych remontów i ich znajomego policjanta.

Galeria zdjęć


Skromnie, ale czysto. Dzieciaki wychowują się tylko z ojcem

Pan Grzegorz mieszka skromnie wraz z piątką uroczych dzieci, trzema synami i dwoma córeczkami. Najstarsze z nich ma 12 lat, a najmłodsze 3. Wychowuje je sam. Nie jest im lekko, jednak goszcząc w ich mieszkaniu czuje się pozytywną energię: dzieci są dosłownie wszędzie, bawią się, śmieją, są zadbane. Pomieszczenia są wysłużone, ale czyste. Jeden z dzieciaków otwiera mi drzwi i prowadzi w miejsce remontu. -To tutaj! - mówi i biegnie dalej się bawić.

Darek, Tomek, Bogdan i Adam

-Chcieliśmy pomóc jakiejś rodzinie na Święta. Wcześniej angażowalismy się w Szlachetną Paczkę ale już tego w Chorzowie nie ma. Nie jest to dla nas przeszkoda. Adam uruchomił kontakty i 3 różne, niezależne żródła wskazały tę właśnie rodzinę, tak więc działamy – opowiadają inicjatorzy akcji.

Bogdan, Tomek i Darek wspólnie prowadzą firmę zajmującą się tzw. "wykończeniówką" (K.K.S. Bud). Wykonanie takiego remontu to dla nich chleb powszedni. Adam to zawodowo policjant. To on "uruchomił kontakty" i pomógł we wskazaniu odpowiedniej rodziny do pomocy. Sam też pomagał w pracach, na tyle, ile potrafił.

-Wystarczy kilka osób dobrej woli którym się chce i trzeba poświęcić trochę czasu. Każdy tu pracuje po godzinach. Satysfakcja jest ogromna, dzieci się cieszą, będa miały dobre warunki – mówi Adam. -Ojciec dzieciaków jest jeszcze młody, niech poczuje, że nie jest sam, niech to też będzie dla niego jakaś szansa. On jeszcze może sobie wszystko poukładać – dodaje. 

Pomysłodawcą akcji był Bogdan, a właściwie jego córka. Wspólnymi siłami udało się zrobić coś dobrego. Po drodze znaleźli się inni, chętni dołożyć się do inicjatywy. Pomieszczenie w opłakanym stanie zmieniono na w pełni wyposażony pokoik dla dziewczynek. Same wybrały kolor (oczywiście różowy), mają nowe meble, wykonano podwieszany sufit, pełne oświetlenie i zamontowano ogrzewanie podłogowe. Prace trwały około miesiąca.

To nie wszystko: Panowie zapowiadają kontynuację inicjatywy w kolejnym roku!

-Jest taki pomysł, żeby robić to regularnie. Nie mamy nikogo konkretnego na myśli, ale zawsze się ktoś znajdzie. Dziś pomogliśmy rodzinie, następnym razem może ktoś samotny. Potrzebujących nie brakuje – informują nas twórcy akcji.

Poniżej skład organizatorów, wykonawców i sponsorów przedsięwzięcia:

K.K.S. Bud: Bogdan Królak, Tomasz Kuźma, Dariusz Steinmann – główni wykonawcy,
Fitfood service Mikołaj Czochara – sponsor części materiałów budowlanych,
Dariusz Puchała – meble,
Tesla P.V. Marcin Krwaczyk – ogrzewanie podłogowe,
Adam Kościelny - Kierownik  Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji I w Chorzowie – człowiek orkiestra, wizja lokalna, pomoc przy pracach.

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


bogdantomekdarekadamremontpolicjapolicjant

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława