AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zatrzymano pierwszego pseudokibica po zamieszkach na Cichej 6

Na Sygnale

Dzisiaj pierwszy z chorzowskich pseudokibiców usłyszał zarzuty za udział w bójce na trybunach stadionu Ruchu Chorzów oraz za czynny udział w zgromadzeniu, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie. W dalszym ciągu trwają czynności identyfikacyjne pozostałych agresywnych pseudokibiców. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu…

W miniony piątek na stadionie przy Cichej odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Motorem Lublin. Mimo, że wspomniane spotkanie piłkarskie zapowiadało się jako wspaniałe widowisko sportowe, grupa pseudokibiców chciała zepsuć święto dla ponad siedmiotysięcznej widowni. W przerwie spotkania  grupa pseudokibiców chorzowskiej drużyny przemieściła się w rejon sektora gości, gdzie pokonali zabezpieczenia techniczne sektora buforowego.  W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu Chorzów. Szybka i zdecydowana reakcja Policji pozwoliła na przywrócenie porządku publicznego na trybunach stadionu. Policjanci ze specjalnej grupy zwalczania przestępczości pseudokibiców rozpoczęli intensywne działania ukierunkowane na identyfikacje sprawców tych zajść. Pierwszego z agresorów zatrzymano już w niedzielę, a w dniu dzisiejszym usłyszał on zarzuty popełnienia przestępstwa. O dalszym jego losie zdecyduje prokurator. Obecnie stróże prawa ustalili już tożsamość kilkunastu osób, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Dodatkowo chorzowska Policja współpracuje ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantami z Lublina. Trwają dalsze intensywne czynności pod kątem ustalenia i zatrzymania wszystkich sprawców naruszeń prawa na chorzowskim stadionie.

Źródło: chorzow.policja.gov.pl

Zarząd Ruchu Chorzów odniósł się do zachowania pseudokibiców, jakie miało miejsce podczas piątkowego meczu z Motorem Lublin.

Pragniemy jednoznacznie i z pełną stanowczością potępić zachowanie chuliganów zamieszanych w zajścia.(...) Na Cichej NIE MA MIEJSCA na tego typu ekscesy - czytamy na stronie klubu.

Pełną treść komunikatu znajdziesz >>TUTAJ<<

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


ruchchorzówmotorlublinzatrzymaniepseudokibicpolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny