AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Bardzo mocno będziemy stawiać na świadomość ekologiczną" - dyrektor Muzeum Hutnictwa Adam Kowalski

Chorzowskie Komentarze

Muzeum Hutnictwa to nie tylko miejsce z eksponatami, a bogata oferta edukacyjna o której w rozmowie z nami wspominał Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.
Stopniowo o tych wydarzeniach będziemy informować. Już w grudniu takich wydarzeń z pewnością nie zabraknie natomiast myślę, że w pierwszym kwartale przyszłego roku już ruszymy też z pełną ofertą edukacyjną dla szkół. Na pewno nie zabraknie różnego rodzaju opowiadań spotkań z kuratorami warsztatów, bardzo mocno będziemy stawiać na świadomość ekologiczną, ponieważ Huta przez lata była największym trucicielem w Chorzowie, a hutnictwo teraz dla odmiany jest branżą, która ma szansę w przeciwieństwie do górnictwa być branżą zieloną i wieść prym w tych pozytywnych zmianach, które nas czekają. Myślę, że ta społeczność hutnicza Chorzowa właśnie tutaj w tym miejscu w miejscu, które jest kojarzone z brudem z pyłem z tym negatywnym oddziaływaniem na środowisko może tworzyć te nowe pokolenie które będzie awangardą zmiany jeżeli chodzi o naszą planetę i środowisko w którym żyjemy.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


muzeum hutnictwaadam kowalski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Czwartek
Czerwiec 2022
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Arnolda, Emiliany, Lucyny