AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Gratka dla fanów biegania już 11 grudnia! Ruszyły zapisy do Biegu 9. Górników

Sport

Czwarta edycja Biegu 9. Górników odbędzie się już 11 grudnia w Katowicach. Uczestnicy pokonają dziewięć kilometrów. Uczczą w ten sposób pamięć dziewięciu górników, którzy zostali zabici podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” w 1981 roku. 16 grudnia obchodzona będzie 40. rocznica tego tragicznego wydarzenia. 

Galeria zdjęć


Bieg będzie imprezą ogólnopolską. Może wziąć w nim udział 900 zawodników. Trasa będzie ciekawa i zróżnicowana. Start zlokalizowany zostanie przy Śląskim Centrum Wolności i Solidarność, a meta w Parku Kościuszki. Tam biegacze wykonają trzy okrążenia po specjalnie przygotowanej pętli. Organizatorami zawodów są Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz firma Jafi Sport. 

- To wyjątkowy bieg, bo i wydarzenie, do którego się odwołujemy było – nawet jak na standardy PRL-u – symboliczne i niezwykle tragiczne. Staramy się utrwalać w społeczeństwie pamięć o śmierci 9 górników. Tak, aby nigdy w naszej historii nie powtórzyła się taka sytuacja, że Polak będzie strzelał do Polaka – mówi organizator wydarzenia Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Zapisy do udziału w tej imprezie ruszyły pod koniec października. Do grona uczestników można dołączyć przez stronę internetową www.bieg9gornikow.pl/zapisy. Koszt to 69 zł. Imprezie towarzyszył będzie bieg wirtualny. Ci, którzy się na niego zdecydują, będą mogli pokonać dystans 9 kilometrów we własnym zakresie i dowolnej organizacji, a wyniki przesłać organizatorom. Najlepszych 9 biegaczy i biegaczek edycji stacjonarnej sięgnie po atrakcyjne nagrody finansowe.

Sponsorem strategicznym biegu jest Polska Grupa Górnicza. Sponsorem technicznym Martes Sport.

- Serdecznie zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Sport można połączyć z pamięcią o historii, o wydarzeniach istotnych i ważnych dla naszego kraju. Nie można nie oddać hołdu tym, którzy walczyli w okresie PRL-u o to, abyśmy dziś żyli w wolnym kraju. Cześć i chwała bohaterom – podsumował organizator biegu.

Źródło: Informacja prasowa

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


bieg9górnikówwujekkatowice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery