AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Śląskim ZOO wykluł się pingwin! Nie znamy jeszcze jego płci [WIDEO+ZDJĘCIA]

Miasto

Pingwin Humboldta wrócił do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w 2020 roku, po 43 latach nieobecności. ZOO posiada kolonię 15 ptaków, a jedna para z nich doczekała sie właśnie pociechy.

Galeria zdjęć


Najnowszy podopieczny chorzowskiego ZOO jest pierwszym pingwinem, który przyszedł tutaj na świat. Niegdyś w ogrodzie przebywały 3 osobniki, ale nie doczekały się nigdy potomstwa. Teraz będzie łatwiej, ponieważ ptaków jest 5 razy więcej.

Odpowiednie warunki bytowe zwierząt zaowocowały przychówkiem pingwina Humboldta

Poza dobrą infrastrukturą osobniki muszą być otoczone najlepszą opieką i dobrym odżywianiem, aby mogły się rozmnażać. Trzeba też mieć odrobinę szczęścia, żeby pingwiny chciały dobrać się w pary, wszak tutaj już działanie człowieka schodzi na drugi plan. Na szczęście wszystko poszło pomyślnie i możemy poznać nowego członka/członkinię kolonii. Płeć osobnika nie jest jeszcze znana.

-Na pierwszy rzut oka tego nie widać i musimy zrobić badania genetyczne. Jak rodzice będą się nim trochę mniej opiekowali to wtedy pobierzemy próbki. Na chwilę obecną jeszcze rodzice nie dopuszczają opiekunów do młodego. - tłumaczy Daria Kroczek z chorzowskiego ZOO.

Pingwiny łączą się w pary na całe życie. Czy na pewno?

Specyficzny gatunek pingwina Humboldta zaskakuje nie tylko ciekawym wyglądem, ale też temperamentem. Utarło się, że te nieloty łączą się w pary na całe życie. Jak opowiada nam Daria Kroczek, to tylko teoria.

-W praktyce wygląda to tak, że czasem się rozchodzą. Czasem też tworzą się trójkaty. U tego gatunku powszechnie mówi się też o parach jednopłciowych. - mówi Pani Daria

Najnowszy narybek Śląskiego Ogrodu odwiedzający będą mogli podziwiać, gdy cała kolonia wróci na swój wybieg wiosną. Wiemy też, że w grupie zawiązały się jeszcze dwie pingwinie pary. Czekamy zatem na szczęśliwy rozwój sytuacji i na kolejne dobre wiadomości!

Foto: Śląski Ogród Zoologiczny

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


śląskiogródzoologicznyzoopingwinhumboldta

Komentarze

Mama trójki
Ten wtręt o parach jednopłciowych mogliście sobie darować. Czytelnik,który wszedł w treść artykułu, aby poczytać może swoim małym dzieciom o małym pingwinku, raczej nie czeka na takie rewelacje. A nie czarujmy się,raczej jedynie rodzic małych dzieci zainteresuje się bardziej szczegółowo treścią artykułu.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery