AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Niebieskie" wygrały swój trzeci mecz w MOL Lidze!

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów pokonały HK Hodonin 29:19 (14:11) w meczu 12. kolejki MOL Ligi. To trzecie zwycięstwo "Niebieskich" w tych rozgrywkach.

Po ostatnich meczach szkoleniowiec Jarosław Knopik mówił, że w zespole trzeba poprawić grę w obronie. Twarda postawa w tym elemencie okazała się być kluczem do sobotniego zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem meczu chwilą ciszy uczczono pamięć ks. Jana Machy, który w sobotę został ogłoszony błogosławionym w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Ks. Macha w latach 30. ubiegłego wieku uprawiał piłkę ręczną. Grając w reprezentacji Śląska, zdobył wicemistrzostwo Polski. W 1942 r. został zamordowany przez hitlerowców.

"Niebieskie" szybko objęły prowadzenie 4:2, a następnie 5:3 po dobrej grze m.in Poliny Masalowej. Wynik w pierwszej połowie oscylował jednak w granicach remisu, a w 22. minucie Czeszki - za sprawą Bary Krejcikovej - były lepsze o jedną bramkę (8:9). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do podopiecznych Jarosława Knopika, które po pięknej akcji w której Natalia Doktorczyk ze skrzydła zagrała na środek do Pauli Masiudy objęły prowadzenie 14:11 i przy takim stanie schodziły na prowadzenie.

Szybkie dwie bramki na początku drugiej połowy i "Niebieskie" prowadziły już 16:11. Tego dnia fantastycznie dysponowana była nasza golkiperka Monika Ciesiółka. Szczypiornistki z Czech straciły na dodatek jedną ze swoich liderek Nikolę Kalinovą, która doznała groźnie wyglądającej kontuzji. Od tego momentu na boisku już niemal całkowicie dominowały "Niebieskie".

Jeszcze kilkakrotnie błysnęła najlepsza na boisku Ciesiółka (w 47. minucie zmieniła ją Kaja Gryczewska), a „Niebieskie” kontrolowały spotkanie do końcowej syreny. Pokonały HK Hodonin 29:19 i umocniły się na 11. pozycji w tabeli MOL Ligi. Warto podkreślić, że w ekipie z Hodonina Zagrały dwie nasze reprezentantki Klaudia Cygan i Kornelia Małecka. Ta pierwsza w sezonie 2019/10 broniła barw Ruchu. I to właśnie ona była najaktywniejszą postacią rywalek w tym spotkaniu. Na początku spotkania „znokautowała” ofiarnie interweniującą Monikę Ciesiółkę, trafiając ją piłką w twarz. Po przebiegu spotkania śmiało można powiedzieć, że naszą golkiperkę ta sytuacja tylko podrażniła, prezentując się fenomenalnie w tym spotkaniu.

Następny mecz Ruchu odbędzie się w pierwszy weekend grudnia - zagramy w I lidze z Otmętem Krapkowice, na wyjeździe.

KPR Ruch Chorzów - HK Hodonin 29:19 (14:11)
KPR Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska - Polańska 3, Wilczek, Tyszczak, Iwanowicz, Kolonko 4, Doktorczyk 3, Masiuda 3, Kiel, Radlak 1, Grabińska 5, Stokowiec 4, Masałowa 6.
HK Hodonin: Zichova, Rehusova - Jastrabova, Vichova 2, Drexlerova, Smejova 5, Cygan 4, Jadamikova, Pospisilova 1, Kalinova 4, Krejcikova 3, Novakova, Visnovska, Małecka.
Sędziowali: Michal Badura, Juraj Gabriś.
Kary: Ruch - bez kar, Hodonin - 2 minuty.