AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

''ABC Empatii'' czyli książka która walczy ze stereotypami 

Miasto

Senator Marek Plura odwiedził dzieciaki w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Podczas wizyty przekazał małym pacjentom książki ''ABC EMPATII" która opowiada o likwidowaniu barier i uprzedzeń dotyczących osób niepełnosprawnych.

Książka ''ABC EMPATII'' uczy szacunku i tolerancji, pozwala najmłodszym czytelnikom w łatwy i przystępny sposób zrozumieć różne choroby oraz  dysfunkcje z jakimi muszą mierzyć się osoby niepełnosprawne. 
W spotkaniu w ZSM w Chorzowie uczestniczył Ambasador akcji, senator Marek Plura, który sam zmaga się z niepełnosprawnością. Polityk wziął udział we wspólnym czytaniu lektury. 
Ze 100 egzemplarzy książki ufundowanych przez Czepczyński Family Foundation i przekazanych chorzowskiej placówce większość zasiliła biblioteczkę szpitala. Kilka egzemplarzy przekazano małym pacjentom. 

Dzieci w przystępny sposób dowiedzą się o wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościach, co ma pomóc w zrozumieniu funkcjonowania osób dotkniętych różnymi schorzeniamy

Fundacja docelowo chce bezpłatnie wyposażyć w lektury 1000 gmin w Polsce. Książka przeznaczona jest dla uczniów szkół 1-3 oraz przedszkolaków. Dzieci po lekturze mają zrozumieć świat osób niepełnosprawnych jaki nas otacza, a tym samym stać się ambasadorem integracji w swoich rodzinach.

"ABC Empatii" jest to projekt stworzony i całkowicie finansowany przez Czepczyński Family Foundation

Foto: ZSM Chorzów

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


abcempatiimarek'pluraczepczyńskifoundation

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana