AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Miasta Metropolii zapłacą 586 milionów złotych składki na autobusy ZTM. Co z tramwajami? Jest szansa, że znajdą się w budżecie GZM

Miasto

Prezydenci Miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uzgodnili kwotę wydatków na komunikację publiczną w roku 2022. Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztować Miasta utrzymanie Tramwajów.

W związku z szeregiem inwestycji spółki Tramwaje Śląskie (u nas np. ulica 3 Maja) wzrośnie opłata którą Miasto ponosi na rzecz ich finansowania. Metropolia chce być jednym z udziałowców spółki, tym samym może odciążyć budżety samorządów, wykładając swój kapitał. Nie zostało jeszcze ustalone, czy miasta sprzedadzą swoje udziały? Rozmowy trwają.

Jakie jest stanowisko Chorzowa w tej sprawie? Pytamy Marcina Michalika, wiceprezydenta Miasta

-Uważam, że udział GZM jest korzystny dla Chorzowa, bo wejdzie partner który dysponuje odpowiednimi środkami. Jest nam w stanie ulżyć finansowo i zaangażować się w rozwój tramwajów w Chorzowie i całej Metropolii. Będzie to więc z korzyścią nie tylko dla finansów Miasta, ale i dla pasażerów - mówi Marcin Michalik. – Jesteśmy zwolennikiem a nawet liderem tego pomysłu - dodaje. 

Po realizacji programu rządowego PiS'u "Polski Ład", sytuacja finansowa wszystkich samorządów, także Chorzowa znacznie się pogorszy. Wejście kapitałowe Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do spółki Tramwaje Śląskie może odciążyć samorządy i zapewnić płynność finansowania. 

Foto: Tramwaje Śląskie

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


gzmmetropoliatramwajespółkamichalikkomentarze

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery