AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dzienny Dom Senior Plus – Ośrodek Św. Florian zorganizował Dzień Otwarty. Spotkaniu towarzyszyły m.in. pokaz mody, muzyka na żywo oraz promocja płyty [ZDJĘCIA]

Rozrywka

W Dziennym Domu pobytu w Chorzowie odbył się dzień otwarty. Seniorzy wzięli udział w pokazie śląskiej mody regionalnej, wykonywali piosenki, jak i taniec z elemntami zumby! Co ciekawego oferuje Dzienny Dom Senior Plus – Ośrodek Św. Florian dla swoich podopiecznych?

Galeria zdjęć


Dzień otwarty odbył się 27 października. Pracownicy ośrodka chcieli podczas takiego spotkania wskazać miejsce jakim jest Dom Pobytu, żeby przypomnieć jego misję, pokazać wnętrza, wspólnie spędzić czas z lokalną społecznością. 

-Nasz ośrodek funkcjonuje 14 i pół roku, w przyszłym roku będziemy świętowali 15-lecie. - mówi Izabela Knop, Kierownik ośrodka. -Jestem przekonana, że to miejsce jest potrzebne żeby wspierać w różnoraki sposób Seniorów. Jest to miejsce na ich potrzeby, pytania, możliwe formy wsparcia. - dodała Pani Iza

Motywem przewodnim wydarzenia był pokaz mody po Śląsku, gdzie Seniorzy i Seniorki zaprezentowali na wybiegu lokalne stroje, które częściowo sami tworzyli. Spotkaniu towarzyszyła przemiła atmosfera, dla gości były gorące gofry, towarzyszyła im muzyka na żywo. 

Podczas dnia otwartego miała miejsce premiera płyty nagranej przez podopiecznych Dziennego Domu. Znalazły się na niej dwa utwory, które wykonują Seniorzy i Seniorki. Jeden maryjny oraz drugi, śląski pt. "Zachodzi słoneczko". Wydarzenie uświetniono więc wykonaniem tych utworów na scenie. 

-To co nas wyróżnia, charakteryzuje to domowa atmosfera. Seniorzy nie czują się u nas jak w instytucji, czują się jak w domu. Tutaj jest czas na radość i wzruszenie - czasem obrażanie się. Charakteryzuje nas bogactwo i różnorodność różnych tematów. Naszą misją jest wspieranie seniorów na miarę naszych możliwości i ich oczekiwań. - podsumowuje Pani Knop. 

Foto: Kornelia Łowicka

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


dziennydompobytufloriandzieńotwarty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława